Suzuki SWIFT – Samochodem Roku w Japonii

Suzuki SWIFT – Samochodem Roku w Japonii05.12.2005
Nowy Suzuki SWIFT został Samochodem Roku 2006 w Japonii, tytuł ten przyznany został przez dziennikarzy motoryzacyjnych i analityków rynku. Dla marki Suzuki jest to już drugie zwycięstwo w tym konkursie ...

Nowy Suzuki SWIFT został Samochodem Roku 2006 w Japonii, tytuł ten przyznany został przez dziennikarzy motoryzacyjnych i analityków rynku ( Automotive Researchers & Journalists Conference of Japan – RJC COTY). Dla marki Suzuki jest to już drugie zwycięstwo w tym konkursie. W 1993 roku tytuł ten otrzymał model Wagon R, który był jednocześnie jedynym małym samochodem nagrodzonym w historii tego konkursu.

Suzuki SWIFT – Samochodem Roku w Japonii 1 W tym roku 72 osobowe jury wybierało zwycięzcę pośród 21 zgłoszonych samochodów obecnych na japońskim rynku. W konkursie mogły wziąć udział samochody, których roczna produkcja przekroczyła 5000 sztuk i które zostały wprowadzone do sprzedaży w okresie od 1/11/2004 do 31/10/2005

Suzuki SWIFT otrzymał również tytuł "Najzabawniejszy" ("Most Fun") przyznawany przez jury Car of The Year Japonia. W konkursie uczestniczyły wszystkie samochody osobowe zaprezentowane na japońskim rynku w okresie od 1/11/2004 do 31/09/2005

Nowy SWIFT łączy w sobie dynamiczną i atrakcyjną linię nadwozia z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi. Będąc pierwszym samochodem Suzuki o znaczeniu światowym, produkowany jest w czterech fabrykach: w Japonii, na Węgrzech, w Indiach i Chinach. Jego dynamika i pewność prowadzenia zapewnia bezpieczeństwo i radość z jazdy w każdych okolicznościach. Słowa "codzienność i radość z jazdy" nabierają zupełnie nowego znaczenia podczas prowadzenia tego samochodu.

Suzuki SWIFT – Samochodem Roku w Japonii 2 Na wszystkich rynkach sprzedaż modelu SWIFT stale rośnie i zapewne pod koniec 2005 roku osiągnie skumulowaną wartość 200.000 egzemplarzy.

We wrześniu 2005 roku w Japonii została zaprezentowana jeszcze bardziej dynamiczna wersja tego modelu -SWIFT Sport. Jej wprowadzenie na pewno wzmocni wizerunek modelu i jest dowodem na to, że sportowy charakter auta można zawrzeć w kompaktowym nadwoziu.

W modelu SWIFT montowane są silniki 1.3i, 1.5i i 1.6i. Oferta kilku jednostek napędowych z pewnością spełni oczekiwania klientów.

Dodatkowo Suzuki SWIFT otrzymał tytuł Samochodu Roku 2006 w Islandii. Przyznanie tej nagrody po raz kolejny udowodniło, jak mocną pozycję rynkową ma model SWIFT. Należy oczekiwać, że przyznany tytuł zaprocentuje w przyszłości zwiększoną sprzedażą.