Suzuki Q-Concept

Suzuki Q-Concept09.11.2011
Podczas grudniowego salonu motoryzacyjnego w Tokio Suzuki ma zamiar przedstawić oficjalny debiut swojego nowego pojazdu koncepcyjnego o nazwie Q-Concept. Futurystyczny Q-Concept to pojazd miejski oparty na kompaktowej,...

...kolistej ramie konstrukcyjnej, który pod względem zwrotności ma być połączeniem motocykla i samochodu.

Suzuki Q-Concept 1 Nadwozie wyglądem niepokojąco przypomina koncepcyjnego Nissana PIVO 2 z 2007 roku, który również miał swoją premierę w Tokio. Q-Concept, podobnie jak PIVO 2 mógłby spokojnie zagrać jedną z głównych ról w którejś z japońskich bajek dla dzieci, biorąc pod uwagę jego infantylne kształty i sylwetkę przypominającą ślimaka na kółkach.

Suzuki Q-Concept mierzy zaledwie 2,5 m długości, a dwa fotele we wnętrzu kabiny zamontowano w układzie tandemowym, dzięki czemu pojazd ma tylko 1,3 m szerokości.

Suzuki Q-Concept 2 Napęd stanowi silnik elektryczny zasilany przez zestaw baterii. Suzuki szacuje, że Q-Concept będzie mógł przejechać do 50 km po jednokrotnym naładowaniu i rozwinąć prędkość maksymalną 60 km/h.

Może nie są to imponujące wyniki, jednak należy wziąć pod uwagę, że w zamyśle twórców ma on służyć głównie do jazdy w mieście osobom, które muszą dziennie pokonać dystans około 10 km.

Źródło: Suzuki, opracowanie: BM