Suzuki S-Cross - debiut crossovera już we wrześniu

Suzuki S-Cross - debiut crossovera już we wrześniu10.08.2012
Dziś Suzuki opublikowało pierwszy, kolorowy teaser swojego nowego modelu, który będzie reprezentować producenta w segmencie C. Będzie to crossover o nazwie Suzuki S-Cross, który ma zastąpić w ofercie model SX4.

Pojazd - na razie w wersji koncepcyjnej – pojawi się po raz pierwszy publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, gdzie Suzuki będzie także prezentować modele: Alto, Splash, Swift, Swift Sport, SX4, Jimny i Grand Vitara. Oznacza to, że nie będziemy zbyt długo czekać, ponieważ francuska impreza rozpocznie się już pod koniec przyszłego miesiąca.

Tymczasem jednak musimy się zadowolić wizualizacją, która odsłania zaledwie fragment przedniej części nadwozia, a konkretnie prawy reflektor z diodami LED oraz fragment błotnika i logo Suzuki na masce silnika.

Suzuki S-Cross - debiut crossovera już we wrześniu 1Zapewne to pierwszy, lecz nie ostatni „teaser” nowego japońskiego crossovera, więc jest szansa, że wkrótce będziemy mogli dokładniej przypatrzeć się S-Crossowi.

Niestety na razie informacje dotyczące specyfikacji nowego, koncepcyjnego pojazdu Suzuki są równie skąpe, co materiał wizualny. Producent w oficjalnym komunikacie ograniczył się jedynie do okrągłych formułek mówiących o tym, iż koncepcyjny crossover S-Cross uosabia styl projektowy opisany hasłem „emocje x jakość x aerodynamika. Z materiału dla prasy dowiedzieliśmy się również, że styl ten charakteryzuje się dynamicznymi liniami nakreślającymi kształt nadwozia od przedniego zderzaka, przez drzwi, aż po tył samochodu. Design pięciodrzwiowego Suzuki C-Cross ma sugerować niezawodność, solidność, a jednocześnie obejmować cechy typowe dla crossoverów.

Producent obiecał, że więcej szczegółów na temat kompaktowego crossovera zdradzi nam 27 września, podczas specjalnej konferencji prasowej.

Źródło: Suzuki, opracowanie: BM