Polestar 1 będzie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Pekinie

Polestar 1 będzie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Pekinie23.04.2018
Polestar 1 zostanie zaprezentowany na targach Auto China 2018 w Pekinie, które odbywają się w dniach 25 kwietnia - 4 maja. Będzie to jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć ten model na żywo.

Pekińska prezentacja odbywa się tuż po pierwszych jazdach testowych w okolicach koła podbiegunowego. Przez dwa tygodnie, kierowcy testowi i inżynierowie w rygorystycznych warunkach sprawdzali prototyp Polestar 1. Samochód spisał się wyśmienicie w tak ekstremalnym środowisku. Wystarczy wspomnieć, że temperatury, w których odbywano jazdy oscylowały na poziomie minus 28 stopni Celsjusza.

Intensywne zimowe testy miały za zadanie sprawdzić odpowiednie zestrojenie konwencjonalnych elementów, takich jak: zawieszenie, prowadzenie i balans samochodu. Sprawdzano także układ napędowy i baterię, które surowy, północny klimat wystawił na ciężką próbę.

Polestar
Polestar 1

Program jazd testowych skupiał się przede wszystkim na systemie zarządzania rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy tylnymi kołami. Tylna oś oparta jest na dwóch silnikach elektrycznych i przekładniach planetarnych.

Testy dostarczyły nam fantastycznych informacji na temat prowadzenia i dynamiki nowego modelu – powiedział Thomas Ingenlath CEO Polestar

Jesteśmy bardzo zadowoleni z balansu nadwozia, ale największe wrażenie zrobił nas system odpowiedzialny za rozdział momentu obrotowego tylnej osi. Teraz jesteśmy pewni jak bardzo poprawia on prowadzenie i reagowanie samochodu na polecenia kierowcy. To samochód stworzony dla kierowcy. Możemy szczerze powiedzieć, że zdaliśmy egzamin i zrobiliśmy milowy krok w rozwoju Polestar 1. Będziemy kontynuować testy w 2018 roku.

Teraz skupiamy się na przedstawieniu modelu chińskiej publiczności po raz pierwszy – jest to kluczowy rynek dla nas – dodał Thomas Ingenlath.

Źródło: Volvo