Używane auto z gwarancją producenta? Z Volvo Selekt to możliwe

Używane auto z gwarancją - sprawdź ofertę Volvo Selekt06.09.2022
Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, że osoby dysponujące odpowiednim budżetem decydują się na zakup nowego samochodu jest gwarancja producenta.

Czy wiedzieliście jednak, że gwarancję, i to fabryczną, producencką, a nie dealera, czy komisu można mieć również w przypadku auta używanego – siłą rzeczy tańszego od nowego egzemplarza? To możliwe w programie sprzedaży aut używanych Volvo Selekt. Poznajmy ten program bliżej.

Oferowanie używanego pojazdu z gwarancją nie jest w Polsce niczym nowym. Takie programy oferuje wiele salonów sprzedaży aut używanych. Jednak jest pewna bardzo istotna różnica. Warunki gwarancji udzielanej w takich przypadkach różnią się najczęściej od fabrycznej gwarancji producenta udzielanej na nowy model danego pojazdu. Słowo „gwarancja” stanowi swego rodzaju wabik na klienta, jednak pamiętajmy, diabeł tkwi w szczegółach. Decydując się na auto używane z gwarancją albo uważnie studiujmy szczegółowe warunki konkretnej umowy gwarancyjnej, albo skorzystajmy z programu Volvo Selekt. W tym drugim przypadku oferowane jest nam rozwiązanie, które daje klientom możliwość zakupu auta używanego z gwarancją producenta. Oznacza to, iż producent jest w tym przypadku gwarantem, że oferowane auto, choć używane, spełnia wszelkie standardy fabryczne i parametry właściwe dla danego modelu. Innymi słowy zakres gwarancji auta używanego kupionego w ramach programu Volvo Selekt jest identyczny z fabryczną gwarancją producenta udzielaną na nowe samochody szwedzkiej marki.

Ma to znaczenie nie tylko ze względu na odpowiedzialność gwaranta, ale też ze względu na poczucie bezpieczeństwa. Volvo to marka, która na całym świecie słynie z produkcji bardzo bezpiecznych pojazdów regularnie wyznaczających coraz to wyższe standardy ochrony pasywnej i aktywnej zarówno kierowcy i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu. Volvo było pierwszą firmą na świecie, która do modelowania i weryfikacji systemów bezpieczeństwa w rzeczywistych testach zderzeniowych zaczęła używać manekinów odzwierciedlających różnice anatomiczne pomiędzy np. dorosłym mężczyzną, a dzieckiem, nastolatkiem, czy kobietą w ciąży. Wróćmy jednak do programu Volvo Selekt, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Volvo8

Volvo Selekt, przejrzyste warunki

Świadczenie gwarancji na jakikolwiek produkt nie jest pustosłowiem. To wyraz odpowiedzialności gwaranta względem klienta. Dlatego w ramach programu Volvo Selekt, na gwarancję można liczyć w przypadku zakupu używanego modelu Volvo, jednak nie starszego niż 5 lat. Każdy pojazd w ofercie tego programu to samochód, który przeszedł bardzo skrupulatny program kontrolno-naprawczy. W praktyce oznacza to brak jakichkolwiek wad w oferowanym aucie z gwarancją, dodatkowo taki pojazd ma również wgraną najnowszą możliwą dla danego modelu wersję oprogramowania. Ciekawymi zaletami programu Volvo Selekt jest nie tylko sama gwarancja oferowana na samochody nie starsze niż 5-letnie. W ramach programu oferowane mogą być również pojazdy, które także przeszły procedurę sprawdzającą ich faktyczny stan, ale mają większy wiek niż 5 lat. W takim przypadku w ramach Volvo Selekt możemy liczyć na ubezpieczenie kosztów napraw, czy dostęp do usługi Assistance. Klienci, którzy zdecydują się na wybrany model Volvo z puli aut w programie Volvo Selekt w ciągu 30 dni (lub przed przejechaniem 1500 km nowo zakupionym pojazdem używanym) mogą wymienić wybrany egzemplarz za darmo, pod warunkiem, że inny wybrany egzemplarz będzie autem o nie mniejszej wartości niż pojazd, który chcemy wymienić.

Gwarancja nawet do 3 lat na auto używane

Standardowo używane samochody marki Volvo (nie starsze niż 5-letnie) oferowane w ramach programu Volvo Selekt mają 12-miesięczną gwarancję producenta. Jednak klienci mają możliwość przedłużenia tej standardowej, rocznej gwarancji nawet o kolejne dwa lata. Ważne: to o ile możemy przedłużyć gwarancję na interesujący nas egzemplarz, zależy od jego wieku. W optymalnym wariancie kupując używane auto możemy cieszyć się z aż 3-letniego okresu ochronnego. Przedłużenie gwarancji jest usługą dostępną odpłatnie, jej ceny zależą od konkretnego modelu auta używanego. Na przykład w przypadku Volvo V40 i Volvo V40 Cross Country gwarancja na dodatkowe 24 miesiące kosztuje od 3137 zł.

Volvo Selekt - nie tylko gwarancja, również assistance

Kolejną zaletą programu Volvo Selekt jest również roczny okres ochrony w ramach usługi Assistance Volvo Selekt. W praktyce oznacza to, że przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, mamy zagwarantowaną pomoc na terenie nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej. Dobrze wiedzieć, że decydując się na używany samochód z programu Volvo Selekt niwelujemy również potencjalny stres wynikający z nieprzewidzianych sytuacji, jakie mogą się pojawić w trakcie eksploatacji auta.

Volvo Selekt z umową serwisową – warto skorzystać

Warto pamiętać, że jakiekolwiek auto jest tylko tak dobre, jak dobrze o nie dbasz. Nawet najdoskonalsze technicznie rozwiązanie wymaga serwisowania i konserwacji. Wybierając program Volvo Selekt klienci mają możliwość zawarcia Umowy Serwisowej Volvo. W praktyce oznacza to, że zakupiony model używanego Volvo z gwarancją producenta będzie serwisowany przez najlepiej wyszkolonych techników, a wymiana ewentualnych części będzie przeprowadzana wyłącznie z wykorzystaniem oryginalnych komponentów. Na dodatek od 1 lipca 2020 roku Volvo Car Poland wprowadziło dożywotnią gwarancję na oryginalne części Volvo zamontowane w autoryzowanych serwisach marki. W praktyce oznacza to, że jeżeli jakakolwiek część (nie będąca okresowo wymienianą częścią eksploatacyjną, jak np. klocki hamulcowe) odmówi posłuszeństwa, decydując się na jej wymianę na nową, oryginalną część w autoryzowanej stacji obsługi Volvo otrzymamy dożywotnią gwarancję na nowo zamontowany komponent auta. Ściślej pojęcie „dożywotnia” należy rozumieć, że gwarancja na część trwa tak długo, jak jesteś właścicielem swojego Volvo.

Źródło: Volvo