Volvo aktualizuje swoją ofertę na rok 2002

Volvo aktualizuje swoją ofertę na rok 200214.08.2001
Pod koniec lipca Volvo zaprezentowało ofertę modeli na rok 2002, które odznaczają się wyższym poziomem bezpieczeństwa, większą gamą silnikową i podwyższonym komfortem podróżowania ...

Volvo aktualizuje swoją ofertę na rok 2002 1 Pod koniec lipca Volvo zaprezentowało ofertę modeli na rok 2002, które odznaczają się wyższym poziomem bezpieczeństwa, większą gamą silnikową i podwyższonym komfortem podróżowania. Wszystkie samochody dostępne będą teraz w trzech wariantach wyposażenia: Basis, Comfort lub Premium. Dodatkowo w przypadku S40 i V40 występuje odmiana Sport. Zmiana nazewnictwa poszczególnych wersji wiąże się ponadto nieco innym wyposażeniem poszczególnych modeli. Przykładowo dostępny w modelach S60, V70, Cross Country i S80 system nawigacyjny RTI, posiada teraz jeden napęd DVD, jeden napęd Europa-DVD i 6,5-calowy monitor.

W Volvo S40 i V40 podstawową jednostką napędową będzie silnik 1,8, który napędzać będzie wersję Comfort. Dodatkowo lekkiemu retuszowi poddane zostało wnętrze.

Volvo aktualizuje swoją ofertę na rok 2002 2 W modelach S60 i V70 dostępne są następujące silniki 2-litrowy turbo o mocy 180 KM (znany z S80) oraz 2.4D z wtryskiem bezpośrednim Common Rail o mocy 163 KM. Od końca 2001 roku S60 dostępny będzie z napędem na cztery koła i 200-konną jednostką 2.4T. Do wyposażenia seryjnego obu aut należą teraz: DSTC (regulacja dynamiki jazdy), asystent hamowania, felgi z lekkich stopów i komputer pokładowy. Pierwszego przeglądu auta należy dokonać, nie jak dotychczas po 10 000 km, lecz po 20 000 km.

Volvo Cross Country oferuje DSTC, asystenta hamowania, komputer pokładowy. Podobnie jak w przypadku wcześniej opisanych samochodów pierwszy przegląd konieczny będzie dopiero po przejechaniu 20 000 kilometrów.

Volvo aktualizuje swoją ofertę na rok 2002 3 Zwiększenie oferty wyposażenia objęło także C70 Coupé i Cabriolet, których podstawowa wersja nazwana jest Comfort. Dodatkowo zamontować można obicia ze skóry, klimatyzację, podgrzewane siedzenia przednie, komputer pokładowy, system audio wyposażony w radio, odtwarzacz kaset i CD. W wersji Cabrio zmieniona została przegroda chroniąca przed wiatrem.

W wersji podstawowej Volvo S80 dostępne jest z wariantem wyposażenia Comfort, w którym pojemność silnika zwiększyła się do 2922 cm³. W porównaniu z dotychczasową ofertą wyposażenie seryjne poszerzyło się m.in. o: klimatyzację, podgrzewane fotele sportowe z przodu z obiciami ze skóry, system regulacji prędkości, wbudowane w lusterka zewnętrzne światła oświetlające nawierzchnię, światła przeciwmgielne i system audio wyposażony w radio, odtwarzacz kaset i CD. Wyposażenie ulepszono także w najbardziej ekskluzywnym Volvo S80. Oferta silnikowa poszerzyła się o 3-litrowy silnik sześciocylindrowy, który w odróżnieniu od T6 jest silnikiem wolnossącym i ma moc 196 KM. Dodatkowo dostępny jest też diesel 2,4 z Common Rail o mocy 163 KM.