DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji

DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji27.04.2009
Samochód przyjazny dla środowiska wcale nie musi być nudny. Wprost przeciwnie. Może mieć nawet sportowy charakter. Volvo Cars wprowadza sportowy pakiet R-Design dla Volvo C30, S40 i V50 DRIVe.

Konsumenci chcą podejmować racjonalne wybory, dbać o środowisko naturalne, jeździć samochodami o niskiej emocji Co2, wyposażonymi w przyjazne dla środowiska rozwiązania.

DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji 1Ale nie kosztem rezygnacji z wszystkiego tego, co kochają w motoryzacji - radości z jazdy, komfortu i ciekawego wzornictwa. W odpowiedzi na tę potrzebę Volvo Cars wprowadza do oferty modele C30, S40 i V50 DRIVe z opcjonalnym pakietem R-Design.

Jest to możliwe dzięki optymalizacji zastosowanego w tych modelach układu napędowego.

„Udało nam się obniżyć zużycie paliwa i poziom emisji CO2 w modelach DRIVe w stopniu większym, niż początkowo uważaliśmy za możliwy. Dzięki temu zyskaliśmy wystarczający zapas, aby dodać do tych pojazdów pakiet wzorniczy R-Design i wciąż nie przekroczyć nałożonego na wszystkie modele limitu emisji, wynoszącego 120 g/km” – mówi Magnus Jonsson, wiceprezes odpowiedzialny za rozwój produktów w Volvo Car Corporation.

Poziom emisji - 119 g/km w nowym C30, S40 i V50 1.6D DRIVe osiągnięto nawet bez stosowanych wcześniej zewnętrznych modyfikacji, zmniejszających opór powietrza, takich jak specjalne panele karoserii i podwozia oraz spoilery.

DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji 2 Pakiet R-Design do C30, S40 and V50 DRIVe
Nadwozie
Zestaw stylizacyjny jest bogaty. Obejmuje komplet spojlerów, dolną listwę drzwi i boczne listwy progowe. Ponadto:
- Spoiler dachowy w modelach C30 i V50 oraz spoiler bagażnika w S40
- Sportową końcówkę rury wydechowej o średnicy 90 mm (tylko w C30)
- 17-calowe pięcioszprychowe felgi aluminiowe Serapis
- Kratkę wlotu powietrza i lusterka boczne w odcieniu satyny (z metalicznym wykończeniem)

Wnętrze
- Specjalnie zaprojektowana tapicerka – powierzchnia foteli w kremowej skórze, boki z niemal czarnego materiału Flex-Tec, wytłaczane logo R- Design na przednich fotelach
- Centralna konsola ze stylizacją R-Design i dopasowane wstawki
- Gałka dźwigni zmiany biegów wykończona w skórze i aluminium
- Sportowe pedały z aluminium z gumowymi paskami
- Sportowa kierownica wykończona w skórze, z symbolem R-Design
- Błękitne tarcze prędkościomierza i obrotomierza
- Tekstylne maty podłogowe o kontrastujących kolorystycznie krawędziach

DRIVe - ekologiczne Volvo w sportowej stylizacji 3 Z przodu znajdują się charakterystyczne dla modeli DRIVe owiewki oraz dodatkowo symbol R-Design. Znaczek DRIVe umieszczony z tyłu informuje o niskim poziomie emisji zanieczyszczeń.

Zawieszenie jest o 10 mm niższe. Mniejszy prześwit obniża zużycie paliwa, a jednocześnie zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i bardzo dobrą kontrolę nad pojazdem.

DRIVe – przyjazne dla środowiska
Symbolem DRIVe oznaczone są samochody Volvo, które oferują najlepsze parametry środowiskowe w swojej klasie. Wszystkie obecne modele DRIVe są wyposażone w tradycyjne silniki diesla i ręczne skrzynie biegów, zoptymalizowane pod kątem maksymalnie niskiego zużycia paliwa. {TABELA Z MOTOTARGET}

Źródło: Volvo