Volvo chce konkurować z Golfem

Volvo chce konkurować z Golfem20.10.2010
Volvo planuje na 2012 rok nowego hatchbacka, który będzie mógł konkurować z Golfem. W ofercie Volvo znajduje się aktualnie tylko jeden hatchback, model C30. Designerski, dwudrzwiowy samochód pozbawiony większej funkcjonalności.

Samochód ma skupiać na sobie uwagę młodych osób zainteresowanych emocjami i stylem. Dodanie dodatkowej pary drzwi do tego modelu nic by nie zmieniło. Volvo pracuje jednak nad hatchbackiem, który będzie mógł konkurować z Golfem.

Nowy hatch będzie oparty o płytę podłogową wykorzystywaną w modelach C30 i S40, którą Volvo dostało od Forda, gdy ten był jeszcze właścicielem szwedzkiej marki. Możliwe więc, że nowe Volvo będzie rozmiarami przypominało Focusa. Stefan Jacoby, prezes Volvo twierdzi, że dla firmy ten projekt jest priorytetem. Jacoby mówi nawet, że Volvo gotowe jest odłożyć na chwilę plany nowego XC90, by tylko móc ukończyć funkcjonalnego hatchbacka do 2012 r. W wywiadzie dla Inside Line Jacoby powiedział również, że Volvo poszukuje nowego stylu dla przodu samochodu, tak aby odróżnić ten model od konkurencji z Niemiec.

Źródło: foto: Volvo, informacja: Moto Target