REKLAMA

Volvo kończy spółkę z Pininfariną

Volvo kończy spółkę z Pininfariną24.03.2011
Volvo Car Corporation i Pininfarina S.p.A. doszły do porozumienia w sprawie zakończenia spółki joint venture Pininfarina Sverige AB z siedzibą w Uddevalli, w Szwecji. Oznacza to, że Volvo Car Corporation przejmie całkowicie prawo własności do firmy Pininfarina Sverige AB, ...

...a co za tym idzie, również do należącej do tej spółki fabryki w Uddevalli. Do przejęcia dojdzie w maju 2013 roku. Po dokonaniu zmian prawnych fabryka ta w dalszym ciągu będzie produkować kabriolety Volvo C70.

Spółka joint venture między Pininfariną a Volvo została stworzona w 2003 roku. Od tego czasu zakład w Uddevalli produkował modele C70.

W ciągu ostatnich trzech lat byliśmy świadkami epokowych zmian, zwłaszcza w świecie motoryzacyjnym. Przyszłość Pininfariny to design i usługi inżynieryjne, mobilność zrównoważona i zwiększenie wartości marki. Właśnie dlatego po długich latach bardzo udanej współpracy z Volvo Car Corporation wchodzimy teraz w przyszłość opierając się na innych założeniach. – powiedział Silvio Pietro Angori, dyrektor generalny Pininfarina S.p.A.

Joint venture między Volvo Car Corporation a Pininfariną było bardzo owocne i przynosiło korzyści obu partnerom. Kończąc naszą kooperację czynimy to z obopólnym zrozumieniem i w czasie, który stawia zupełnie nowe wyzwania przed obiema firmami. – powiedział Stefan Jacoby, przez i dyrektor generalny Volvo Car Corporation.

Źródło: Volvo
REKLAMA