Zapowiedź 5-drzwiowego hatchbacka Volvo V40

Zapowiedź 5-drzwiowego hatchbacka Volvo V4016.12.2011
Choć Volvo nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, to serwis Autoblog.nl opublikował już pierwsze zdjęcie zapowiadające pojawienie się nowego modelu, którym - jak przypuszczają dziennikarze Autoblogu ...

...– będzie 5-drzwiowy hatchback V40. Pojazd ma być przestronny i praktyczny i bazować na tej samej platformie, co model C30.

Zapowiedź 5-drzwiowego hatchbacka Volvo V40 1 Pierwotnie sądzono, że nowy model będzie nosić nazwę V30, jednak obecnie prasa donosi, że pojazd, który zadebiutuje oficjalnie podczas przyszłorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, będzie nosić plakietkę z napisem V40. Nowe Volvo ma zostać wyposażone w szereg atrakcyjnych rozwiązań stylistycznych i funkcjonalności, które pozwolą mu konkurować z Audi A3 Sportback i BMW serii 1.

Biorąc pod uwagę, że szwedzki producent zapowiedział ostatnio, iż będzie się skupiać na tworzeniu nowych silników 4-cylindrowych, możemy się spodziewać, że to one właśnie zdominują ofertę jednostek benzynowych i diesli dla hatchbacka V40.

Niestety zdjęcie, jak to „teaser”, nie odsłania zbyt wiele.

Źródło: Autoblog.nl, opracowanie: BM