Volvo V40 R-Design już w Polsce

Volvo V40 R-Design już w Polsce24.10.2012
Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Volvo wprowadziło na rynek europejski pięcioosobowego hatchbacka V40 w sportowej wersji R-Design. Teraz ten specjalny model można już kupić również w polskich salonach sprzedaży.

Model będzie dostępny w naszym kraju w sześciu wersjach silnikowych – z trzema jednostkami wysokoprężnymi: D2, D3, D4 i trzema benzynowymi: T3, T4, T5.

Volvo V40 R-Design od bazowego modelu wyróżnia się sportowymi akcesoriami i komponentami, takimi jak: dyfuzor, spojler, światła do jazdy dziennej z diodami LED, podwójne końcówki rur wydechowych, pięcioramienne obręcze z lekkich stopów, tapicerka R-Design wykonana z połączenia skóry I tkanin. Samochód będzie także dostępny w nowym, specjalnym odcieniu lakieru o nazwie Rebel Blue.

Volvo V40 R-Design już w Polsce 1 O nowej pozycji w polskiej ofercie Volvo tak wypowiedział się Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska: Nowe Volvo V40 cieszy się coraz większą popularnością. Wierzymy, że dzięki atrakcyjnej cenie wersja R-Design zostanie równie dobrze przyjęta na polskim rynku

A teraz trochę mniej przyjemne informacje, czyli ceny Volvo V40 R-Design. Najtańsza wersja kosztuje niecałe 107 000 zł, natomiast najbardziej „wypasiony” wariant z 2,5-litrową jednostką napędową generująca 254 konie mechaniczne oferowana jest za cenę niecałych 135 000 zł. Jeśli to was nie odstrasza, to już możecie zamawiać specjalny wariant V40 u swojego dealera Volvo. Pierwsze dostawy przewidziano na grudzień tego roku.

Przypomnijmy, że Volvo V40 R-Design pojawiło się po raz pierwszy publicznie na wrześniowym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. Zapraszamy także do lektury obszerniejszego artykułu prezentującego Volvo V40 R-Design.

Źródło: Volvo, opracowanie: BM