Volvo S60 i XC60 wyróżnione przez IIHS

Volvo S60 i XC60 wyróżnione przez IIHS01.10.2013
Amerykański odpowiednik Euro NCAP – Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) wprowadził nowy program testów oceniających działanie systemów zapobiegających zderzeniom czołowym w samochodach. W pierwszej rundzie testów wyróżniono...

... europejskie modele: Volvo S60 i XC60 – uzyskały one ocenę „ponadprzeciętny”. System City Safety oferowany przez Volvo to jedyny dostępny w wyposażeniu standardowym system zapobiegania zderzeniom przy niewielkiej prędkości w całym teście IIHS obejmującym 74 pojazdy.

Volvo S60 i XC60 wyróżnione przez IIHS 1 Nota za zapobieganie zderzeniom w przyszłym roku zostanie włączona przez IIHS do standardowej oceny Top Safety Pick+. Składają się na nią dwa testy badające zderzenia, w których przód jednego pojazdu styka się z tyłem drugiego – raz z prędkością 20 km/h, a raz z prędkością 40 km/h. Dodatkowe punkty samochód może uzyskać za system ostrzegania przez zagrażającym zderzeniem przednim (Forward Collision Warning).

Zarówno Volvo S60, jak i XC60 są wyposażone w Collision Warning z funkcją automatycznego hamowania (Full Auto Brake), system wykrywania obecności pieszych na drodze (Pedestrian Detection) i system City Safety. Ten ostatni przy prędkości poniżej 30 km/h automatycznie uruchamia hamulce pojazdu, jeśli kierowca, z jakiegokolwiek powodu nie zareaguje na nagłe hamowanie lub zatrzymanie się auta jadącego przed nim. Poniżej 15 km/h, układ wyhamuje samochodów do zera, a między 15 – 30 km/h zminimalizuje skutki kolizji.


Źródło: Volvo, opracowanie: BM