Targi samochodowe w Genewie odwołane przez epidemię koronawirusa

Targi samochodowe w Genewie odwołane przez epidemię koronawirusa02.03.2020
Targi motoryzacyjne w Genewie zostały odwołane z powodu obaw związanych z rozprzestrzenianiem się koronowirusa.

Szwajcarski rząd (Rada Federalna) zdecydował w piątek o zakazie organizowania wydarzeń z udziałem ponad 1000 osób. Ograniczenie ma powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i będzie obowiązywać co najmniej do 15 marca - podano na stronie internetowej.

Odwołane targi w Genewie

Targi w Genewie miały się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Impreza miała być otwarta dla dziennikarzy od 2 marca, natomiast wszyscy entuzjaści motoryzacji mieli mieć możliwość zapoznania się z prezentowanymi na targach samochodami w dniach 5-15 marca.

- Żałujemy tej sytuacji, ale zdrowie wszystkich uczestników jest najważniejsze dla nas i dla naszych wystawców. To przypadek działania siły wyższej - przekazał przewodniczący rady fundacji organizującej salon Maurice Turrettini.

Podkreślono, że bezpośrednią przyczyną tej decyzji jest nowo wprowadzona regulacja.

Geneva Motor Show 2020

Zapytany o możliwe rekompensaty pieniężne dla wystawców Turrettini wskazał, że targi nie odbędą się w związku z siłą wyższą, więc sprawy sądowe przeciw organizatorom najpewniej nie zakończą się sukcesem.

- Odwołanie zostało narzucone przez władze w Bernie. Jeśli ktoś chce je pozwać - życzę powodzenia - dodał.

Według organizatorów, na imprezie swoje pojazdy miało zaprezentować 220 firm, akredytowanych było około 10 tysięcy dziennikarzy, a na targach miało pojawić się około 660 tysięcy zwiedzających.

Koronawirus uderza w branżę motoryzacyjną

Epidemia koronawirusa skutecznie powstrzymuje Chińczyków przed wizytami w salonach samochodowych. Jak donosił Bloomberg, w pierwszych dwóch tygodniach lutego sprzedaż aut osobowych spadła w Państwie Środka aż o 92 procent.

Pod koniec stycznia największe koncerny motoryzacyjne na świecie poinformowały, że wstrzymują produkcję w swoich fabrykach na terytorium Chin.

Źródło: TVN24 BiS, Mototarget.pl