Jaki kamper na początek

Jaki kamper na początek28.05.2021
Kampery bywają bardzo różne. Charakteryzują się odmienną wielkością, ciężarem, a także wyposażeniem oraz ilością miejsc. Producenci oferują wiele propozycji. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając swój pierwszy kamper.

Pierwszy kamper - wybór na lata?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że przed podjęciem decyzji o zakupie pierwszego kampera dobrze jest zdecydować się na wypożyczenie. W ten sposób można się przekonać, czy na pewno jest to dobre rozwiązanie i czy warto wydawać pieniądze.

Kamper może wypożyczyć tylko osoba, która posiada prawo jazdy kategorii B i ukończyła 25 lat. Ponadto przed podjęciem decyzji o wypożyczeniu dobrze jest zastanowić się na jak długi okres czasu trzeba go wynająć, ile miejsc do spania będzie potrzebne, a także czy jakieś dodatkowe wyposażenie będzie przydatne. Na tej podstawie można dobrać idealny pojazd. W razie problemów, warto skorzystać z pomocy pracowników wypożyczalni, którzy z pewnością podpowiedzą najbardziej dogodne rozwiązanie.

Jaki kamper na początek

Zakup pierwszego kampera

Decydując się na zakup pierwszego kampera, dobrze jest postawić na używany model. Z łatwością można znaleźć oferty dotyczące zadbanych i sprawnych pojazdów, które można kupić już za około 50 tysięcy złotych.

Decydując się na zakup dobrze jest zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu. Z pewnością warto zrezygnować z zakupu pojazdów, w których czuć wilgoć czy widać nalot pleśni lub grzyba. Kolejną istotną kwestią jest także marka. Dobrym rozwiązaniem jest wybrać kamper znanej marki, ponieważ w przyszłości będzie o wiele mniej problemów z ewentualnym zakupem części zamiennych.

Najczęściej spotykane rodzaje kamperów

Podejmując decyzję o zakupie, należy także zwrócić uwagę na konkretny rodzaj kampera. W sprzedaży można znaleźć między innymi kampery typu kampervan, modele z podwoziem półintegralnym lub integralnym. Alternatywą pozostają przerobione tanie samochody dostawcze lub osobowe.

Jaki kamper na początek

Pierwszy z nich sprawdzić się dobrze jedynie podczas wycieczek po mieście, z kolei nadwozie półintegralne jest bardzo funkcjonalne i można je wykorzystać podczas długich wyjazdów. W sprzedaży dostępne są także pojazdy przeznaczone jedynie dla dwóch osób lub dla 5-osobowej rodziny.

Ciekawym rozwiązaniem jest także kamper, którego zabudowa jest połączona z szoferką. Zazwyczaj są one niezwykle przestronne oraz luksusowe. Można także wprowadzić autorskie rozwiązania w strefie mieszkalnej.

Ładowność kampera

Podczas zakupu kampera, należy także zwrócić uwagę na jego ładowność. Jest to różnica pomiędzy jego dopuszczalną masą całkowitą, a masą własną. Ładowność wskazuje na limit łącznej wagi pasażerów, a także ich bagaży i wszelkiego wyposażenia dodatkowego. Dla większości modelów wynosi ona około 400 kg i nie jest zależna od ilości miejsc.

Chcąc kupić swój pierwszy kamper, warto skorzystać z porównywarki cenowej https://www.ceneo.pl. W ten sposób łatwo można znaleźć idealny dla siebie model, w atrakcyjnym wariancie cenowym. Na stronie ceneo.pl można też porównać modele pochodzące od najbardziej popularnych producentów. Zakup kampera to niemały wydatek, dlatego dobre przemyślenie decyzji jest niezwykle istotne.