Fotelik samochodowy Maxi Cosi Pebble Pro czy Cabriofix? Który fotelik samochodowy wybrać?

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Pebble Pro czy Cabriofix? Który fotelik samochodowy wybrać?08.09.2021
Wybór pierwszego fotelika samochodowego jest trudny. Który fotelik samochodowy wybrać? Czy warto dołożyć do tego droższego? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Wybór pierwszego fotelika samochodowego jest wyjątkowo trudny. Nic dziwnego, ponieważ jest to dla każdego rodzica coś nowego, a z tyłu głowy zawsze pojawia się strach o naszą pociechę podczas transportu samochodem. By być spokojnym o bezpieczeństwo dziecka, warto zainwestować w fotelik samochodowy renomowanej firmy, takiej jak na przykład Maxi Cosi. Oferuje ona całe mnóstwo produktów zaspokajających różne potrzeby. Dzięki temu w ofercie firmy znajdziemy foteliki samochodowe na każdą kieszeń. Maxi Cosi Pebble Pro i Cabriofix to dwa bardzo popularne modele z różnego przedziału cenowego. Czy warto w tym przypadku dołożyć do tego droższego? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Toyota

Maxi Cosi Pebble Pro – porządny fotelik samochodowy

O modelu Maxi Cosi Pebble Pro można śmiało powiedzieć, że jest to fotelik samochodowy z najwyższej półki. Idzie za tym niestety wyższa cena, lecz być może warto rozważyć zainwestowanie w najwyższe standardy bezpieczeństwa. Model ten został bowiem zaprojektowany zgodnie z najnowszą normą R129 (I-Size), która określa zastosowanie fotelika do konkretnego wzrostu dziecka. W tym przypadku jest to zakres od 45 do 75 cm. Foteliki Maxi Cosi Pebble Pro wyróżniają się bardzo wysoką oceną bezpieczeństwa wg instytutu ADAC. Foteliki Maxi Cosi ze wzmocnioną ochroną boczną EPS sprawiają, że głowa dziecka jest chroniona w szczególny sposób. Oprócz tego mamy tu dwuczęściową wkładkę zapewniającą idealne dopasowanie fotelika samochodowego do pociechy.

Maxi Cosi Cabriofix – czy tańszy znaczy gorszy?

Maxi Cosi Cabriofix to fotelik samochodowy opierający swoje przeznaczenie na maksymalnej dopuszczalnej wadze wg starszej normy ECE R44/04. Dla tej kategorii wynosi ona oczywiście 13 kg, co przekłada się na zastosowanie fotelika od urodzenia do 12 miesiąca życia. Model ten może być montowany za pomocą bazy Isofix lub po prostu pasami bezpieczeństwa. Instytut ADAC ocenił Maxi Cosi Cabriofix na 4, co wciąż jest bardzo dobrym wynikiem zapewniającym duże bezpieczeństwo. Ten model fotelika samochodowego jest tańszy, dzięki czemu stanowi popularniejszy wybór. Nie posiadaj tak dobrze dopasowanej wkładki redukcyjnej, jednak wygoda w transporcie w większości przypadków będzie wystarczająca.

Maxi Cosi Cabriofix czy Pebble Pro? Który lepszy?

Na plus modelu Maxi Cosi Pebble Pro na pewno można wskazać nieco lepszą ocenę bezpieczeństwa, bardziej dopasowaną wkładkę redukcyjną i system Easy-in, który zapewnia wygodne zapinanie malucha. Jeśli zależy nam na jak największym bezpieczeństwie i wygodzie użytkowania, to zdecydowanie ten fotelik samochodowy będzie lepszy. Jest jednak o wiele droższy, dlatego Maxi Cosi Cabriofix jest po prostu popularniejszym wyborem. To wcale jednak nie znaczy, że o wiele gorszym. Wciąż gwarantuje bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa potwierdzony wieloma testami i również możemy przymocować go do ramy wózka i mieć bardzo funkcjonalne rozwiązanie w postaci fotelika, nosidełka i wózka dla niemowlaka w jednym.

Artykuł powstał we współpracy z CentrumFotelikow.pl