Auta poleasingowe - kto może zdecydować się na ich zakup?

Auta poleasingowe - kto może zdecydować się na ich zakup?13.06.2024
Sprzedaż aut poleasingowych - zarówno osobowych, jak i tych dostawczych - wzrasta w Polsce z roku na rok. Dla kogo zakup tego typu pojazdu jest szczególnie korzystny?

Samochód poleasingowy – co go wyróżnia?

Samochody poleasingowe to takie, które wykorzystywano wcześniej w ramach leasingu – firmowego lub dla osób prywatnych. Gdy okres trwania umowy dobiega końca, leasingobiorca może zdecydować, czy chce wykupić auto na własność, kontynuować leasing czy oddać auto leasingodawcy. Jeżeli auto wróci do firmy leasingowej, często trafia na sprzedaż jako samochód poleasingowy. Pojazdy po umowach leasingu są dostępne nie tylko do kupna, ale i do długoterminowego wynajmu czy leasingu.

Kto może zdecydować się na zakup auta poleasingowego?

Poleasingowe auta są dostępne zarówno dla właścicieli firm, jak i dla osób fizycznych. To szczególnie dobry wybór dla tych, które chcą nieco zaoszczędzić – są one zazwyczaj dużo tańsze niż auta z salonu, a bardzo często wyróżnia je równie dobry stan wizualny i techniczny.

Samochody osobowe poleasingowe marek premium cieszą się zainteresowaniem przedsiębiorców, którym zależy na budowaniu wizerunku. Większymi modelami interesują się z kolei rodziny, które potrzebują większej ilości miejsca. Auta poleasingowe dostawcze to natomiast prawdziwa gratka m.in. dla właścicieli firm transportowych. Zakup tego typu pojazdów jest korzystny szczególnie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują do codziennej pracy kilku samochodów – inwestycja w auta używane poleasingowe przynosi dużą oszczędność.

Warto wiedzieć!

Coraz szersza oferta samochodów poleasingowych na polskim rynku to wynik wzrostu zainteresowania leasingiem i wynajmem długoterminowym. Jak wskazuje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, firmy wchodzące w jego skład sprzedają dziś rocznie ok. 40 tysięcy tego typu aut.

Auta poleasingowe – kluczowe korzyści płynące z jego zakupu

Kupno samochodu poleasingowego może się okazać naprawdę korzystne – zwłaszcza jeśli inwestorowi zależy na oszczędnościach.

Niższa cena to jednak niejedyna zaleta tego typu pojazdów. Zazwyczaj wyróżnia je też bardzo dobry stan wizualny i techniczny – mimo że są to auta używane. Najczęściej leasingobiorcy używają ich bowiem do sporadycznych przejazdów, a firmy leasingowe dbają o regularne przeglądy i dokonują wszelkich potrzebnych napraw. To dzięki temu samochody poleasingowe charakteryzują się tak dobrymi parametrami, a bardzo często także niewielkim przebiegiem. Nie bez znaczenia jest również kwestia gwarancji – przykładowo, modele poleasingowe oferowane przez platformę Automarket.pl są objęte gwarancją producenta lub polisą ubezpieczeniową od kosztów napraw. Co więcej, oferta samochodów poleasingowych jest naprawdę szeroka.

Gdzie szukać aut poleasingowych?

Poszukując sprawdzonych samochodów po umowach leasingu, warto zwrócić uwagę szczególnie na internetowe portale ogłoszeniowe i strony konkretnych firm leasingowych – jak np. Automarket.pl. Można bowiem znaleźć tam wiele ciekawych ofert aut poleasingowych bez konieczności wychodzenia z domu. Wspomniana firma proponuje swoim klientom tysiące modeli w bardzo dobrym stanie, odpowiednich zarówno dla osób prywatnych, jak i dla tych prowadzących działalność. To samochody m.in. takich marek jak:

  • Audi;
  • Hyundai;
  • Opel;
  • Volkswagen;
  • Ford;
  • Mercedes-benz;

Interesujące ogłoszenia pojawiają się również w mediach społecznościowych i na witrynach komisów samochodowych. Decydując się na zakup konkretnego modelu, najlepiej dokonać dokładnego researchu i porównać ze sobą oferty kilku sprzedających.

Bez względu na to, czy interesują Cię auta osobowe poleasingowe, czy większe samochody dostawcze, dziś bez trudu znajdziesz samochód, który posłuży Ci przez długi czas. Kupując auto po umowie leasingu, sporo zaoszczędzisz – a zaoszczędzone środki będziesz mógł przeznaczyć m.in. na polisę. Sprawdź, jakie modele czekają na Ciebie w ofercie popularnych polskich firm jak Automarket i ciesz się wymarzonym samochodem do codziennej jazdy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY