Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.90

Ford Galaxy

Ford Galaxy '2006Ford Galaxy '2006Ford Galaxy '2006Ford Galaxy '2006

Ford Galaxy reprezentuje segment dużych aut typu van. Samochód ten poszczycić się może dość długim stażem na rynku. Auto produkowane jest od 1995 roku i przez cały czas stanowiło silną konkurencję dla konkurencyjnych modeli innych marek. Przestronne wnętrze, funkcjonalność i bogate wyposażenie to typowe cechy vana, których oczywiście nie mogło zabraknąć w Galaxy.

Oferowana do 2006 roku pierwsza generacja pod względem technicznym była identyczna z Volkswagenem Sharanem i Seatem Alhambrą, jako wynik współpracy Forda z grupą Volkswagen. Nowa seria została zaprojektowana wyłącznie przez Forda i utrzymano ją w stylu o nazwie "kinetic design", zastosowanym w S-MAX-ie, a także modelu studyjnym Ford Iosis, a pokazano ją po raz pierwszy na genewskim salonie.

Nowe Galaxy drugiej generacji, wprowadzone w roku 2006, jest większe od poprzednika i wyróżnia się bardzo funkcjonalnym wnętrzem – trzeci i drugi rząd siedzeń można całkowicie schować w podłodze (Fold Flat System), w wersji z panoramicznym szklanym dachem sięga on daleko do tyłu samochodu. Szkoda jedynie, że nie pomyślano o zamontowaniu przesuwnych drzwi, zamiast tradycyjnych.

W 2014 podczas Paris Motor Show Ford zaprezentował Galaxy trzeciej generacji, które trafiło do sprzedaży w połowie 2015 roku.

Ceny nowych modeli

Ford Galaxy - Fotogalerie

Ostatnie 12 wiadomości związane z Ford Galaxy:

Premiera nowego Forda Galaxy podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood 2015

Ford Galaxy 7Nowy Ford Galaxy zapewnia siedmiu osobom luksusowe warunki podróżowania, oferując zaawansowane rozwiązania techniczne i wysokiej jakości materiały, które zwiększają komfort jazdy i przyczyniają się do obniżenia hałasów w przedziale ...

EcoBoost rośnie w siłę

EcoBoost rośnie w siłę Ford of Europe planuje trzykrotnie zwiększyć produkcję oszczędnych, a zarazem mocnych silników EcoBoost. Planowana roczna produkcja w 2015 roku wynosić ma 480 tysięcy w porównaniu z 141 tysiącami wyprodukowanymi w ubiegłym roku, ...

Skuteczny sposób na fotoradar według Forda

Skuteczny sposób na fotoradar według Forda Wysoka moc silnika, precyzyjne prowadzenie, zaawansowane technologie - wszystko to rozbudza wyobraźnię entuzjastycznych kierowców, jednak chęć wykorzystania potencjału samochodu szybko studzą wszechobecne fotoradary.

Co wspólnego z Fordem ma czekolada i dmuchawce?

Co wspólnego z Fordem ma czekolada i dmuchawce? Niższa masa pojazdu pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla, dlatego inżynierowie Forda pracują nad nowymi sposobami walki ze zbędnymi kilogramami. Jednym z najnowszych pomysłów jest zastosowanie ...

Fordy w raporcie DEKRA 2010

Fordy w raporcie DEKRA 2010 Wyniki najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie stowarzyszenie DEKRA, pokazują, że jakość pojazdów z błękitnym owalem Forda na masce utrzymuje się na wysokim poziomie.

Nowe Fordy S-MAX i Galaxy 2010 - polska premiera

Nowe Fordy S-MAX i Galaxy 2010 - polska premiera Polski oddział Forda zaprezentował dziennikarzom odnowione modele S-MAX i Galaxy podczas 2-dniowej prezentacji (16-17.06), która odbyła się we Wrocławiu. Nadwozie obu modeli to najnowsza interpretacja stylistyki Kinetic Design.

Pozostałe artykuły ...