Ford

 oferty nowych samochodówlista dealerówdane technicznezdjęcia modelu
dodaj ogłoszeniewyświetl ogłoszeniaoceń ten modelwyświetl oceny modelu

Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »


4.34
 

Ford S-MAX » Charakterystyka modelu

Ford S-MAX '2006Ford S-MAX '2006Ford S-MAX '2006Ford S-MAX '2006
Ford S-MAX to duży pojazd wielozadaniowy łączący przestronność vana ze "sportową" limuzyną, który ma wypełnić lukę w ofercie Forda pomiędzy modelami C-MAX a Galaxy. Po raz pierwszy zaprezentowano go w 2006 roku na wystawie w Genewie i niemal od razu nagrodzony został tytułem "Samochodu Roku 2007".
Na etapie projektowania zastosowano w nim nowy "Ford kinetic design", używany także w nowym Galaxy i modelu studyjnym Iosis, charakteryzujący się kanciastymi reflektorami, wąską kratką chłodnicy i dużą trapezoidalną częścią pod zderzakiem. Pięciodrzwiowe auto posiada siedem miejsc do siedzenia, przy czym drugi ich rząd oraz opcjonalny trzeci rząd można całkowicie schować w podłodze, zwiększając przestrzeń bagażową.
 

Ford S-MAX - Fotogalerie


Zdjęcia Ford

 

Ostatnie 10 wiadomości związane z Ford S-MAX:


EcoBoost rośnie w siłę

EcoBoost rośnie w siłę Ford of Europe planuje trzykrotnie zwiększyć produkcję oszczędnych, a zarazem mocnych silników EcoBoost. Planowana roczna produkcja w 2015 roku wynosić ma 480 tysięcy w porównaniu z 141 tysiącami wyprodukowanymi w ubiegłym roku, ...

Skuteczny sposób na fotoradar według Forda

Skuteczny sposób na fotoradar według Forda Wysoka moc silnika, precyzyjne prowadzenie, zaawansowane technologie - wszystko to rozbudza wyobraźnię entuzjastycznych kierowców, jednak chęć wykorzystania potencjału samochodu szybko studzą wszechobecne fotoradary.

Ford na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie

Ford na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie 64 salon samochodowy we Frankfurcie staje się sceną debiutu znaczących modeli oraz technologii firmy Ford. Na największym w historii europejskich salonów stoisku firmy Ford zobaczyć będzie można cztery światowe premiery oraz szereg pojazdów i nowych technologii.

Co wspólnego z Fordem ma czekolada i dmuchawce?

Co wspólnego z Fordem ma czekolada i dmuchawce? Niższa masa pojazdu pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla, dlatego inżynierowie Forda pracują nad nowymi sposobami walki ze zbędnymi kilogramami. Jednym z najnowszych pomysłów jest zastosowanie ...

Fordy w raporcie DEKRA 2010

Fordy w raporcie DEKRA 2010 Wyniki najnowszego raportu niezawodności samochodów, opracowanego przez niemieckie stowarzyszenie DEKRA, pokazują, że jakość pojazdów z błękitnym owalem Forda na masce utrzymuje się na wysokim poziomie.

Nowe Fordy S-MAX i Galaxy 2010 - polska premiera

Nowe Fordy S-MAX i Galaxy 2010 - polska premiera Polski oddział Forda zaprezentował dziennikarzom odnowione modele S-MAX i Galaxy podczas 2-dniowej prezentacji (16-17.06), która odbyła się we Wrocławiu. Nadwozie obu modeli to najnowsza interpretacja stylistyki Kinetic Design.
Pozostałe artykuły ...

» Fordy S-MAX i Galaxy aspirują do klasy premium

» Nowości Forda na rok 2010

» 203 KM w nowym Fordzie S-MAX

» S-MAX i Galaxy 2010, oficjalne zdjęcia z przecieku