Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.10

Ford Focus

Ford Focus '2004Ford Focus '2004Ford Focus '2004Ford Focus '2004

Focus jest następcą modelu Escort. Jest to pierwszy Ford zaprojektowany w stylu New Edge Design, w ślad za którym poszły pozostałe konstrukcje tego niemieckiego producenta. Auto cieszy się niezwykłą popularnością, w latach 2000-2001 było nawet najczęściej sprzedawanym autem na świecie.

Pierwsza generacja Focusa ujrzała światło dzienne w 1998 roku. Początkowo był dostępny jako trzy- i pięciodrzwiowa limuzyna, następnie także jako czterodrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowe kombi i kompaktowy van i dwudrzwiowe cabrio.

W 2001 roku Focus przeszedł modernizację, zyskując nowe reflektory ze zintegrowanymi migaczami, nowe zderzaki i szczegóły wykończeniowe wnętrza, a także nowe silniki i sportowe siedzenia Recaro. Od 2002 roku dostępna jest także wersja z napędem gazowym oraz sportowy Focus RS.

Zaprezentowany na początku 2010 roku podczas Detroit Motor Show Ford Focus trzeciej generacji trafił do produkcji w grudniu tego samego roku, a wiosną 2011 roku trafił do salonów w Europie.

Ceny nowych modeli

Ford Focus - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Ford Focus:

Flotowe kombi z dobrym wyposażeniem

Flotowe kombi z dobrym wyposażeniem Samochody flotowe są coraz lepiej wyposażone nie tylko ze względu na wygodę kierującego. Dłuższa lista udogodnień skutecznie podwyższa wartość rezydualną pojazdu, a dodatkowe systemy bezpieczeństwa wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Ford prezentuje nowe, usportowione modele Fiesta ST-Line i Focus ST-Line

FordST-Line 2016 fiesta focus st-line2 czerwca firma Ford of Europe poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej gamy modelowej ST-Line, która obejmuje modele o sportowej stylizacji inspirowanej projektami Ford Performance. Auta dostępne są do wyboru z mocnymi i wydajnymi ...

Trzecia generacja Focusa

Trzecia generacja Focusa Przeprojektowane wnętrze, ciekawa linia nadwozia oraz nowe rozwiązania technologiczne, to tylko niektóre z zalet nowego Forda Focusa. Dowiedzmy się, co jeszcze w sobie kryje i czy warto go kupić?

Pierwsze egzemplarze Focusa RS zjeżdżają z linii produkcyjnej

Ford FocusRS 3Wraz z rozpoczęciem produkcji nowego Forda Focusa RS przedstawionego we Frankfurcie, Ford wkracza w nowy etap rozwoju samochodów sportowych. Ford szacuje, że w 2016 wyprodukuje 41 000 samochodów o wysokich osiągach z przeznaczeniem na ...

Ford przedstawia nowe edycje Focus Red Edition oraz Focus Black Edition

Ford Focus 8Ford wprowadza na rynek dwie stylowe i usportowione edycje Forda Focusa - Red Edition i Black Edition, oferujące dynamiczne, zestawione z kontrastowych barw projekty kolorystyczne, opracowane dla wersji 5-drzwiowej oraz kombi. Focus Red ...

Ford Focus ST TDCi dostępny ze skrzynią PowerShift

FordSprzedaż Forda Focusa ST podwoiła się od początku 2015 roku, czyli od czasu wprowadzenia na rynek nowego modelu z rozszerzoną gamą silnikową, obejmującą wersję benzynową i wysokoprężną. W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku klienci ...

Pozostałe artykuły ...