Alfa Romeo Stelvio na oponach Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV

Alfa Romeo Stelvio na oponach Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV24.04.2017
Goodyear rozwija współpracę z Alfa Romeo. Legendarny włoski producent wybrał ogumienie Eagle F1 Asymmetric 3 SUV Ultra High Performance na wyposażenie fabryczne nowego modelu Stelvio, pierwszego auta klasy SUV w portfolio marki.

Alfa Romeo Stelvio wyróżnia się wyjątkowym designem i wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Dopełnieniem mocnego charakteru auta są opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Montowane w rozmiarach 235/65R17 104W, 235/60R18 103W i 235/55R19 101Y, zapewnią doskonałe prowadzenie oraz wysokie osiągi w każdych warunkach. Dzięki temu użytkownicy tego samochodu będą mogli w pełni cieszyć się wrażeniami z jazdy.

Wszystkie opony będą nosić oznaczenie "AR", wskazujące, że zostały zatwierdzone przez Alfa Romeo jako wyposażenie fabryczne pojazdów produkowanych przez tę markę.

Pewne zachowanie opon Eagle F1 Asymmetric 3 SUV na mokrych i suchych nawierzchniach to zasługa technologii aktywnego hamowania oraz nowej mieszanki zwiększającej przyczepność i styczność opony z drogą podczas krótkiego hamowania. Lekka, wzmocniona konstrukcja zwiększa precyzję kierowania i trwałość opony, wpływa na lepsze prowadzenie w zakrętach, charakterystykę zużycia bieżnika i efektywność paliwową.

"Wybór produktów Goodyear przez Alfa Romeo świadczy o dużym zaufaniu do naszego doświadczenia i zaangażowania w projektowanie opon dostosowanych do szczególnych wymagań producentów aut i ich nowych, flagowych modeli,” powiedział Nick Harley, Goodyear Managing Director OE Consumer EMEA. „Ściśle współpracowaliśmy z projektantami modelu Stelvio, by dostarczyć oponę, która pozwoli kierowcom docenić zalety tego bardzo wyczekiwanego auta klasy SUV, a jednocześnie umożliwi w pełni cieszyć się sportowym duchem Alfa Romeo”.

Źródło: Biuro Prasowe Goodyear