Carl Lewis i Kevin Hart na pokładzie Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio

Carl Lewis i Kevin Hart na pokładzie Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio08.05.2017
Spotkanie dwóch "demonów" prędkości w swoich dziedzinach: Carla Lewisa w sporcie i Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio w motoryzacji, osiągnęło kulminacyjny punkt, kiedy na Piazza Duomo pojawił się czerwony samochód - specjalna Giulia Quadrifoglio.

W imprezie "Breaking2Together" zorganizowanej w Mediolanie przez firmę Nike, wzięło udział ponad 330 biegaczy podejmujących próbę przebiegnięcia wspólnie maratonu w czasie krótszym niż dwie godziny.

Wyzwanie to rozpoczęło się na Piazza Duomo, zaaranżowanym na tę okazję na niesamowity tor wyścigowy, obserwowany przez zaciekawioną publiczność oraz dopingowany przez słynne osobistości ze świata sportu i rozrywki. Wśród nich znaleźli się Kevin Hart, aktor światowej sławy i założyciel #runwithhart 6 oraz niezapomniany amerykański mistrz Carl Lewis, nazywany „synem wiatru " i uznany za jednego z największych sportowców w historii.

Giulia Quadrifoglio

W wydarzeniu związanym z prędkością nie mogło oczywiście zabraknąć Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio, najmocniejszego w historii samochodu marki przeznaczonego do użytku cywilnego. To nowy wzorzec Alfy Romeo oraz najwyższy wyraz „mechaniki emocji" i wyjątkowy samochód, wyposażony jest w wykonany w całości z aluminium mocny silnik 2.9 BiTurbo benzyna o mocy 510 KM, zapewniający niezwykłe osiągi: maksymalną prędkość 307 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy oraz maksymalny moment obrotowy 600 Nm przy 2500 obrotów/ min.

Giulia Quadrifoglio

Spotkanie dwóch „demonów" prędkości w swoich dziedzinach: Carla Lewisa w sporcie i Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio w motoryzacji, osiągnęło kulminacyjny punkt, kiedy na Piazza Duomo pojawił się czerwony samochód, który we wrześniu 2016 roku ustanowił na legendarnym torze Nurburgring, znanym miłośnikom, jako „zielone piekło", rekord w swojej kategorii: 7 minut i 32 sekundy. Rekord ten zapisany został na pokrywie silnika wraz z podpisami kierowcy Fabio Francia i członków personelu zaangażowanego w przygotowanie bolidu Alfa Romeo. W najbliższych dniach ta właśnie specjalna Giulia Quadrifoglio wzbogaci cenną kolekcję Muzeum Alfy Romeo w Arese, nazywanego „wehikułem czasu ".

Zawsze z wiatrem i na czasie, legenda Alfy Romeo ciągle trwa.

Źródło: Alfa Romeo