Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio nagrodzona w konkursie Carwow Awards 2018

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio nagrodzona w konkursie Carwow Awards 201823.10.2018
Model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio został nagrodzony tytułem "Drivers Award". Prestiżowy SUV został doceniony za swoje dynamiczne osiągi gwarantowane przez benzynowy silnik 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio została nagrodzona tytułem „Drivers Award" w prestiżowym konkursie Carwow Awards 2018 poświęconym nowościom motoryzacyjnym. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Shard, najwyższym londyńskim wieżowcu zaprojektowanym przez włoskiego architekta Renza Piana.

Zwycięzca „Drivers Award" został wybrany przez jury złożone z ekspertów Carwow, które uznało Stelvio Qauadrifoglio, SUV-a marki Alfa Romeo, za najmocniejszego w historii SUV-a zaprojektowanego do jazdy szosowej. Stelvio Qauadrifoglio wyprzedził poważnych konkurentów, jak Honda Civic Type R i Mazda MX-5.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, mająca doskonały rozkłady masy pomiędzy dwie osie i napęd na cztery koła, jest wyposażona w najmocniejszy silnik benzynowy 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 510 KM umożliwiający osiągnięcie maksymalnej prędkości 283 km/h i przyspieszenia od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Jury konkursu Carwow skomentowało:

„Być może, nie jest to SUV oferujący najlepsze osiągi, jednakże Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio to zdecydowanie samochód, który gwarantuje największą przyjemność z jazdy: faktycznie prowadzenie go sprawia dużo więcej frajdy niż prowadzenie większości samochodów sportowych i dlatego też przyznajemy mu tytuł Drivers Award. To samochód, który naprawdę ma wszystko!"

Andrew Tracey, dyrektor marketingu i sprzedaży marki Alfa Romeo oświadczył:

„Nagroda uzyskana w konkursie Carwow Awards to ogromny sukces dla Alfy Romeo i dowód pasji i poświęcenia osób, które przyczyniły się do stworzenia sportowego SUV-a o tak pięknych liniach i wyjątkowych osiągach. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio pojawiła się właśnie w sprzedaży na brytyjskim rynku, dlatego też uzyskany właśnie tytuł jest niezwykłym początkiem jej historii".

Stelvio w wersji Quadrifoglio wyposażona jest w zaawansowane pod względem technologicznym systemy, jak AlfaTM Chassis Domain Control (CDC), stanowiący „mózg" samochodu i jako jedyny ma w standardzie mechanizm różnicowy AlfaTM Active Torque Vectoring.

CDC, czyli „mózg" SUV-a Alfa Romeo koordynuje wszystkie systemy elektroniczne samochodu, aby zapewnić najlepszą wydajność i najwyższą przyjemność z jazdy przez cały czas prowadzenia samochodu oraz jednocześnie zarządza i przypisuje określone zadania do różnych aktywnych systemów, takich jak AlfaTM Active Torque Vectoring, Active Suspension AlfaTM i ESC, zgodnie z ustawionym i wybranym przez kierowcę selektorem AlfaTM DNA Pro.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Technologia Torque Vectoring optymalizuje rozkład jazdy samochodu i podkreśla jego sportowe właściwości. Dwa elektronicznie sterowane sprzęgła w tylnym mechanizmie różnicowym umożliwiają niezależne sterowanie momentem obrotowym poszczególnych kół. Zapewnia to optymalne przeniesienie mocy na podwozie, nawet gdy samochód jest „przesuwany" do granic swojej dynamiki. Wszystko to sprawia, że Stelvio jest bezpieczna w prowadzeniu a jazda przyjemna przez cały czas.

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa, m.in. Forward Collision Warning, automatyczny system awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych oraz system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Warning) są w standardzie w całej gamie i przyczyniły się do uzyskania przez Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio prestiżowych pięciu gwiazdek Euro NCAP

Źródło: Alfa Romeo