Alfa Romeo podczas 21. edycji imprezy Gumball 3000

Alfa Romeo podczas 21. edycji imprezy Gumball 300013.06.2019
Epicka podróż po 11 krajach za kierownicą Stelvio Quadrifoglio o bardzo nietypowym kolorze nadwozia, specjalnie zaprojektowanym na tę okazję przez Alfa Romeo Design Centre.

Gumball 3000 to nietypowy wyścig samochodowy o długości 3000 mil lub prawie 5000 kilometrów odbywający się na drogach otwartych dla ruchu, a każda edycja zahacza o miejsca odwiedzane przez międzynarodową elitę towarzyską.

W wydarzeniu regularnie biorą udział gwiazdy z całego świata: artyści, biznesmeni, twórcy trendów i filantropi, którzy pomagają zebrać fundusze na cele charytatywne Fundacji Gumball. W rzeczy samej, Fundacja wspiera projekty młodzieżowe i edukacyjne, programy sportowe, infrastrukturalne i środowiskowe na całym świecie. Prawdziwym zwycięzcą jest zawsze dobroczynność.

Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

W tym roku wyścig Gumball przejdzie przez Europę, startując z Mykonos, a kończąc na Ibizie 15 czerwca, i przejdzie przez Ateny i Saloniki, pod drodze zahaczając o raj dla żeglarzy, czyli „Porto Montenegro" w Tivacie. Samochody przejadą przez Chorwację, docierając do Wenecji 11 czerwca. 12 czerwca wszystkie załogi będą zadawać szyku na terenie Proving Ground w Balocco (Vercelli, Włochy), przekazując marce Alfa Romeo powitanie u siebie wyjątkowego mixu fantastycznych samochodów, radości i celebrytów. Proving Ground to jedno z najważniejszych miejsc przynależnych marce, miejsce powstania modeli zespołów wyścigowych Alfy Romeo, które wygrywały na najlepszych światowych torach. Następnym etapem będzie Monako, a kolejnego dnia wyścig dotrze do Barcelony, by zakończyć się ostatecznie na Balearach.

Najszybsze okrążenia na Proving Ground nie są jedynym hołdem Alfy Romeo dla 20-letniej historii Gumball: na początku wszyscy fani byli oszołomieni wspaniałym, specjalnie przygotowanym samochodem Stelvio Quadrifoglio SUV z niestandardowym lakierem nadwozia, stworzonym przez Alfa Romeo Design Center.

Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Jest to nawiązanie do wyjątkowej kolorystyki nadwozia widzianej na torze Fiorano, 14 lutego podczas jazdy testowej zespołu „Alfa Romeo Racing" C38, kiedy to Kimi Räikkönen wziął udział w sesji testowej za kierownicą samochodu wyścigowego o unikatowym wzorze nadwozia San Valentino, w koniczynki i serca.

Dla tego specjalnego Stelvio Quadrifoglio, biorącego udział w Gumball, projektanci Alfa Romeo wybrali motyw zgodny z luksusowym wizerunkiem tej sportowej marki, podkreślonym akcentami kolorystycznymi i przyciągającymi wzrok elementami typowymi dla lakierów nadwozi luksusowych supersamochodów, prototypów, samochodów wyścigowych i pojazdów typu „one-off", które biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Stelvio Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Nadwozie Volcano Black ozdobione jest szarym motywem koniczyny, który odtwarza kultowe logo na całej powierzchni i ten podstawowy wzór ozdobiony jest fluorescencyjnymi, zielonymi dekoracjami, przedstawiającymi najbardziej charakterystyczne elementy ikonografii Alfa Romeo. Należą do nich duży wąż na bocznych panelach, napis Alfa Romeo w najbardziej klasycznej czcionce na tylnej szybie oraz logo marki zajmujące cały dach. 20-calowe felgi aluminiowe mają ten sam kolor co logo Alfa Romeo, które wyróżnia się na czarnych zaciskach hamulcowych, stworzonych specjalnie, by przyciągnąć uwagę i usytuowanych w pobliżu polerowanych tylnych świateł: Alfa Romeo Stelvio zachwyci widzów w jedenastu krajach europejskich i nie będzie to tylko zasługa osiągów i niepowtarzalnego dźwięku Quadrifoglio, generowanego przez 2.9 V6 Bi-Turbo z potężnymi 510 KM.

Źródło: Alfa Romeo