Alfa Romeo trzykrotnie na najwyższym stopniu podium

Alfa Romeo trzykrotnie na najwyższym stopniu podium04.05.2021
Ponad 60 000 Czytelników ujął design Alfy Romeo, która zwyciężyła w trzech kategoriach plebiscytu niemieckiego magazynu Auto Bild.

W konkursie „Najlepsze marki we wszystkich klasach 2021”, Alfa Romeo zajęła czołowe miejsca w kategoriach: „Samochód kompaktowy”, „Klasa średnia” i „Średniej wielkości SUV”.

Styl marki Alfa Romeo jest wysoko oceniany przez Czytelników magazynu Auto Bild. W tegorocznym plebiscycie „Najlepsze marki we wszystkich klasach” swoimi głosami potwierdzili, że Alfa Romeo ma najpiękniejsze wzornictwo w trzech kategoriach: Alfa Romeo Giulietta najlepsza w klasie „Samochody kompaktowe”, Alfa Romeo Giulia w kategorii „Klasa średnia”, a zwycięzcą w kategorii „Średniej wielkości SUV” jest Alfa Romeo Stelvio.

Dla Giulii i Stelvio to już piąte z rzędu zwycięstwo w swojej klasie w plebiscycie Auto Bild, analizującym decyzje zakupowe Klientów.

Alfa Romeo

Trzy zwycięskie modele, którym przyznano już wiele międzynarodowych nagród, zostały zaprojektowane w Centrum Stylu Alfy Romeo, kultowym i inspirującym centrum stylistycznym, które niedawno stało się także siedzibą marki. To właśnie tam zespół Alfy Romeo ściśle współpracuje z projektantami tworzącymi modele, które weszły do historii motoryzacji w przeszłości, jak i tworzą ją obecnie. Piękno i dynamizm były zawsze znakami rozpoznawczymi każdej kreacji włoskiej marki, a zwycięstwo w niemieckim konkursie „Najlepsze marki” dodatkowo wzbogaca i tak pokaźną już kolekcję trofeów zdobytych w ostatnich latach przez Alfę Romeo.

Giulietta otrzymała między innymi prestiżową nagrodę „Autonis” przyznawaną przez czasopismo auto, motor und sport i tytuł „Design Trophy” od Auto Zeitung. Design Giulii został liczne wyróżniony, m.in. „Red Dot Award” w Niemczech i „Compasso d"Oro” we Włoszech, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Model Stelvio, pierwszy SUV marki, również zwyciężył w Autonis”, konkursie na najlepszy design organizowanym przez czasopismo auto, motor und sport. Do modeli, które zdobyły najwięcej nagród za oferowane technologie, przyjemność z jazdy i innowacje, zaliczają się także Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio. Dzięki potężnemu silnikowi benzynowemu V6 biturbo o mocy 510 KM, te topowe wersje obu modeli należą do ligi supersportowych samochodów.

W konkursie „Najlepsze marki we wszystkich klasach”, przeprowadzonym już po raz dziesiąty, magazyn Auto Bild poprosił swoich Czytelników o ocenę samochodów najbardziej znanych marek różnych producentów. Ocenie poddano najważniejsze kryteria zakupu samochodu, między innymi design. Ranking obejmował 37 marek w 14 klasach, od samochodów najmniejszych po SUV-y. W sumie w konkursie swoje głosy oddało ponad 60 000 Czytelników.

Źródło: Alfa Romeo