Alfa Romeo Giulia GTAm zwycięża w plebiscycie

Alfa Romeo Giulia GTAm zwycięża w plebiscycie20.12.2021
W zeszłym roku czytelnicy "Auto Bild Sportscars" jako zwycięzcę wybrali Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio. W tym roku nagrodę tę zdobyła Giulia GTAm.

Niepowtarzalny włoski design, w połączeniu z ekstremalnymi osiągami silnika o mocy 540 KM, ujął czytelników "Auto Bild Sportscars", którzy nadali Giulii GTAm, najmocniejszemu samochodowi, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez markę Alfa Romeo, tytuł "Auto Bild Sportscar of the Year 2021".

Czytelnicy zostali poproszeni o wyrażenie opinii na temat 109 aktualnych modeli samochodów sportowych. Spośród nich Alfa Romeo Giulia GTAm zajęła pierwsze miejsce w rankingu samochodów importowanych w kategorii "Sedany i kombi".

Alfa Romeo Giulia GTAm

W zeszłym roku czytelnicy "Auto Bild Sportscars" jako zwycięzcę wybrali Alfę Romeo Stelvio Quadrifoglio. W tym roku nagrodę tę zdobyła Giulia GTAm. To wielkie osiągnięcie i powód do dumy dla włoskiej marki, ponieważ obie nagrody są wyrazem wielkiego uznania, jakim Alfa Romeo cieszy się wśród niemieckich fanów samochodów sportowych.

Wyprodukowana w zaledwie 500 numerowanych egzemplarzach, Giulia GTA, nosi znany emblemat-skrót od "Gran Turismo Alleggerita" i jest hołdem dla jednego z najbardziej legendarnych samochodów w chlubnej historii marki: Giulii Sprint GTA z 1965 roku.

Alfa Romeo Giulia GTAm

Dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów, Giulia GTA waży aż 100 kg mniej niż Giulia Quadrifoglio. Wyposażono ją w zmodernizowaną wersję silnika Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo o mocy 540 KM i najlepszej w swojej klasie mocy 187 KM/L. Zapewnia on również nadzwyczajne osiągi zarówno pod względem czasów pokonania okrążeń na torze, jak i przyspieszenia. Aerodynamika, dzięki synergii z Sauber Engineering, została opracowana w oparciu o wiedzę techniczną zaczerpniętą z Formuły 1.

Źródło: Alfa Romeo