Alfa Romeo na 77 Geneva Motor Show

Alfa Romeo na 77 Geneva Motor Show05.03.2007
Premiera dwóch wersji silnikowych w modelach Brera i Spider, specjalny program indywidualizacji auta i piękna Alfa 8C Competizione w czarnym kolorze, to główne nowości Alfy w Genewie ...

Światową premierę mieć będzie pierwsza otwarta Alfa z silnikiem diesla i manualną sześciobiegową skrzynią biegów - model Spider 2,4 JTDM. Kolejną nowością jest zamknięta wersja Spidera, czyli piękne coupe Brera z automatyczną skrzynią biegów Selespeed i 2,2 litrowym 185-konnym benzynowym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem paliwa JTS.

Alfa Romeo na 77 Geneva Motor Show 1 Ta wersja silnikowa i zautomatyzowana skrzynia Selespeed dostępna będzie również w modelu Spider. Ekspozycja zawierać będzie także model Brera z 6-biegową przekładnią manualną, mocnym 3,2 litrowym benzynowym V6 o mocy 260 KM i maksymalnym momencie obrotowym 322 Nm.

Wychodząc naprzeciw klientom, którzy chcą wyróżnić swoją Alfę, marka przygotowała pierwszy w swojej historii program pozwalający na wybranie specjalnych kolorów lakieru, tapicerki i innych elementów wykończeniowych. Program obejmuje trzy poziomy: "Vintage", czyli stonowane, eleganckie lakiery i dużo chromu, "Collezione" i "Ti", (Turismo Internazionale), czyli program nastawiony na osoby ceniące przede wszystkim właściwości sportowe Alfy i pragnące czerpać jak największą przyjemność z szybkiej jazdy Alfą.

Ekspozycja modeli z programu obejmie pokrytą perłowo białym lakierem Alfę 147, Alfę GT Q2 pomalowaną trójwarstwowym lakierem z gamy 8C i dwie Alfy 159 Ti w wersjach sedan i sportkombi.

Alfa Romeo na 77 Geneva Motor Show 2 Przykładem fabrycznych modyfikacji alfy będzie też Brera i Spider wyposażone między innymi w 19-sto calowe aluminiowe monochromatyczne obręcze kół i ekskluzywną tapicerkę skórzaną "pieno fiore"

Przepiękna Alfa 8C Competizione, która niebawem trafi do pierwszych z 500 pieczołowicie wybranych przez firmę klientów kusić będzie w Genewie nowym czarnym kolorem karoserii. Mamy nadzieję, że tym razem Alfa nie postawi 8C Competizione w przeźroczystej szklanej klatce, co zamiast podnosić napięcie zmuszało w Paryżu dziesiątki dziennikarzy do tracenia czasu na stanie w kolejce, by móc pięknej 8C zrobić zdjęcie.

Oprócz tego na stoisku Alfa Romeo zobaczymy między innymi Alfę GT "Black Line" i wersję Q2 w wyposażeniu Distinctive oraz Alfę 147 Collezione i Q2.

Źródło: Fiat, Informacja Mototarget