Alfa Romeo Tonale z nagrodą w dziedzinie designu

Alfa Romeo Tonale z nagrodą w dziedzinie designu 24.10.2022
Decyzją czytelników prestiżowego magazynu motoryzacyjnego "auto motor und sport" Alfa Romeo Tonale otrzymała tytuł "New Design 2022" w kategorii kompaktowych SUV-ów .

Alfa Romeo Tonale jest jednym ze zwycięzców prestiżowego konkursu w dziedzinie „autonis”. Ponad 14 000 czytelników magazynu „auto motor und sport” oddało swój głos na najnowszy model marki, przyznając mu tytuł „Best Design Innovation 2022” w kategorii kompaktowych SUV-ów. Alfa Tonale, pierwszy zelektryfikowany model marki, zdobył wyraźną przewagę nad konkurentami, uzyskując 30,2% głosów.

„Zwycięstwa modeli Alfa Romeo w konkursie „autonis” na najlepszy design to piękna tradycja, z której jesteśmy bardzo dumni. Cieszę się niezmiernie, że nowa Alfa Romeo Tonale zachwyciła czytelników niemieckiego magazynu „auto motor und sport”, tak samo jak inne modele naszej marki w poprzednich latach. W nowej Alfie Romeo Tonale po raz kolejny udało nam się połączyć innowacyjną technologię z wysoką funkcjonalnością z typowo włoskim stylem.
Alfa Romeo Tonale

Chciałbym serdecznie podziękować za tę prestiżową nagrodę stanowiącą uznanie dla naszej pracy w Centrum Stylu Alfy Romeo” – powiedział Alessandro Maccolini, dyrektor ds. designu marki Alfa Romeo, podczas ceremonii wręczenia nagród w Stuttgarcie.

Modele marki Alfa Romeo regularnie znajdują się wśród laureatów konkursu „autonis” w dziedzinie designu, który w tym roku odbywa się już po raz 22. W ubiegłych latach czytelnicy „auto motor und sport” uhonorowali modele Alfa Romeo: Giulietta, MiTo, Giulia i Stelvio statuetką „Best Design Innovation” danego roku. W edycji 2022 konkursu „autonis”, czytelnicy wybierali spośród 92 nowych modeli podzielonych na jedenaście kategorii.

Źródło: Alfa Romeo