Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio nagrodzona w konkursie 2023 What Car?

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio nagrodzona w konkursie 2023 What Car?25.01.2023
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio uznana za najlepszy samochód pod względem osiągów, zapewniający dreszczyk emocji w konkursie What Car? Car of the Year Awards już drugi rok z rzędu.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio zdobyła tytuł „Best Performance Car for Thrills” (najlepszego samochodu pod względem osiągów, zapewniającego dreszczyk emocji) w konkursie 2023 What Car? Car of the Year Awards już po raz drugi z rzędu.

Od momentu wprowadzenia na rynek, Giulia Quadrifoglio stała się punktem odniesienia w zakresie technologii i osiągów w segmencie luksusowych sportowych sedanów. To wyraźny manifest wartości przywoływanych przez legendarne logo, symbol sportowej duszy Alfy Romeo.

W 2023 roku przypada setna rocznica powstania Quadrifoglio, historycznego logo, które po raz pierwszy pojawiło się w 1923 roku, podczas 14. edycji wyścigu Targa Florio. Na tę okazję przygotowano specjalną wersję „Corsa” nowej Alfy Romeo RL. Pomimo, że samochód został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, w świecie wyścigów panowały jednak przesądy i uznano, że nie zaszkodzi dodatkowo pomóc „szczęściu”.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Z myślą o tym na masce samochodu namalowano motyw przynoszący szczęście - czterolistną koniczynę. Po wielkim zwycięstwie marka weszła do grona wybitnych producentów, a Quadrifoglio (czterolistna koniczyna) od tamtej pory kojarzy się z samochodami wyścigowymi Alfy Romeo.

Steve Huntingford, redaktor What Car? wychwalał Alfę Romeo Giulię Quadrifoglio tymi słowy:

„Podczas gdy niektóre samochody o wysokich osiągach starają się znaleźć równowagę pomiędzy osiągami, kosztami eksploatacji i praktycznością, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bez skrępowania dąży do jednego celu: uśmiechu na każdym kilometrze. Swoją atrakcyjność w dużej mierze zawdzięcza silnikowi benzynowemu V6 o pojemności 2,9 litra, który zapewnia oszałamiający dźwięk, zwłaszcza w trybie Race. Jeszcze bardziej wyjątkowe jest prowadzenie Quadrifoglio, samochodu który cechuje się zaskakującą zwinnością i zachwycającą naturalną równowagą, która pozwala z ufnością odkrywać granice jego możliwości.”

Julie David, dyrektor zarządzająca Alfy Romeo UK powiedziała:

„W 2023 roku mija 100 lat od pojawienia się symbolu Quadrifoglio (czterolistnej koniczyny) na modelach Alfy Romeo, więc przyznanie tej nagrody modelowi Giulia Quadrifoglio jest świadectwem emocji i ekscytacji, jakie ta legendarna marka nadal wzbudza w kierowcach i ekspertach z branży. Zdobycie tytułu drugi rok z rzędu dowodzi, że Giulia Quadrifoglio wciąż wytrzymuje próbę czasu będąc samochodem o prawdziwie wysokich osiągach.”

Źródło: Alfa Romeo/Stellantis