Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy

Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy10.03.2024
Nowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy "Automobile Magazine".

Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Jedenaście lat dzieli to wyróżnienie od nagrody przyznanej Alfie Romeo 4C, zdobywcy trofeum Coup de Coeur w 2013 roku. Zawsze ogromne emocje, sentyment tak bliski włoskiej marce, która określa siebie jako „włoska, sportowa i czerwona”.

Alfa Romeo 33 Stradale

Od ponad czterdziestu lat, nagrody przyznawane przez „Automobile Magazine” doceniają najważniejszych graczy i sukcesy świata motoryzacji. Ich wyjątkowość polega na tym, że są przyznawane wspólnie przez zespół redakcyjny i czytelników/internautów „Automobile Magazine”.

W każdej z sześciu kategorii – Design, Innowacja, Sportowe objawienie, Pasja, Coup de cœur i Dynamika handlowa – redakcja Automobile Magazine wybiera trzech finalistów i zaprasza czytelników do głosowania korespondencyjnie lub na stronie internetowej magazynu. W kategorii Design zdecydowanym zwycięzcą okazała się nowa Alfa Romeo 33 Stradale.

„Jestem niezwykle dumny, że internauci i czytelnicy Automobile Magazine, którzy są prawdziwymi pasjonatami motoryzacji przyznali tę prestiżową nagrodę nowemu 33 Stradale. Projekt 33 Stradale jest efektem sporej dawki odwagi i szczypty zdrowego szaleństwa. Bez tych składników żadne marzenie nie mogłoby się spełnić. Projekt ten jest również wyrazem hołdu dla arcydzieła Franco Scaglione z 1967 roku, a jednocześnie stanowi odważną zapowiedź linii przyszłych modeli Alfa Romeo. Efekt finalny jest odzwierciedleniem talentu projektantów Centro Stile i najlepszej tradycji włoskiego designu. To prawdziwy manifest kwintesencji piękna. Jednym słowem to proste, acz eleganckie linie, które są jednocześnie zmysłowe i wyraziste oraz wzbudzają silne emocje i pożądanie”. - powiedział Alejandro MESONERO-ROMANOS, dyrektor ds. designu marki Alfa Romeo
Alfa Romeo 33 Stradale

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale wywodzi się bezpośrednio z Tipo 33, który był niegdyś gwiazdą światowych sportów motorowych, wzbogacając jego rzeźbiarskie piękno o elementy stylistyczne zaczerpnięte z nowego języka stylu Alfy Romeo. Nadwozie charakteryzuje się idealną równowagą pomiędzy proporcjami, bryłą i wykończeniem powierzchni, stając się maksymalnym wyrazem „niezbędnego piękna” Alfy Romeo.

Minimalizm designu i materiałów wyróżnia również wnętrze, w którym wszystko opracowano z myślą o kierowcy, aby zmaksymalizować wrażenia z jazdy. Kokpit z kolei został zaprojektowany tak, aby zminimalizować rozpraszające uwagę elementy. Każdy detal ma na celu stworzenie ekskluzywnego i atrakcyjnego otoczenia, zachowując jednocześnie estetyczne i techniczne dziedzictwo modelu 33 Stradale z 1967 roku.

Wraz z tym projektem Alfa Romeo powraca do niezwykle ekskluzywnego świata „fuoriserie”, prezentując limitowaną edycją zaledwie 33 egzemplarzy, z których wszystkie zostały sprzedane. Z podobną odwagą i śmiałą wizją, która towarzyszyła tworzeniu znakomitego poprzednika, zespół Alfa Romeo zaprojektował i opracował nowy model 33 Stradale, prawdziwe dzieło sztuki w ruchu, będące efektem idealnego połączenia piękna i technologii. W ten sposób marka pragnie zapewnić najbardziej ekscytujące wrażenia z jazdy i ponadczasowy urok ikony wybranemu gronu entuzjastów.

Alfa Romeo 33 Stradale

Ręcznie wykonany przy wsparciu atelier firmy nadwoziowej Carrozzeria Touring Superleggera, 33 Stradale spełnia najwyższe standardy w zakresie jakości, gwarantując obsesyjną niemal dbałość o szczegóły.

Źródło: Alfa Romeo