Nowa Alfa Romeo 33 Stradale z nagrodą Design Concept Award

Nowa Alfa Romeo 33 Stradale z nagrodą Design Concept Award29.05.2024
Nowa Alfa Romeo fuoriserie zdobywa upragniony tytuł "Design Concept Award", zwiększając tym samym do pięciu liczbę nagród zdobytych przez włoską markę w tej kategorii konkursowej, ustanowionej w 2002 roku.

W słynnym konkursie „Concorso d"Eleganza Villa d"Este” – który od 1929 r. nagradza najpiękniejsze samochody zabytkowe, a od 2022 r. również najbardziej fascynujące prototypy – nowa Alfa Romeo 33 Stradale zdobyła prestiżową nagrodę „Design Concept Award”, potwierdzając, że jest wyjątkowym i niepowtarzalnym dziełem sztuki w ruchu.

Alfa Romeo 33 Stradale 2024

Prestiżowa nagroda została przyznana modelowi Alfa Romeo już po raz piąty. Jako pierwsze nagrodę otrzymały modele Brera, 8C Competizione i 8C Spider, TZ3 oraz Alfa Romeo 4C Concept. Ponadto, Alfa Romeo to jedyna marka, która zdobyła dwie główne nagrody w konkursie, tj. „Coppa d"Oro” i „Design Concept Award”, w tej samej edycji: w 2002 roku za modele Alfa Romeo 6C 1750 i Alfa Romeo Brera oraz w 2012 roku za Alfę Romeo 6C 1750 GS (seria 6 z 1933 roku) i Alfę Romeo 4C Concept.

Alfa Romeo 33 Stradale 2024

W tym roku nagrodę otrzymała nowa 33 Stradale, „manifest” możliwości włoskiej marki, teraz i w przyszłości, pod względem stylu i wrażeń z jazdy. Nowy model „fuoriserie” (zbudowany na zamówienie) wywodzi się bezpośrednio z Tipo 33, słynnego modelu światowej motoryzacji i ikony lat 60. ubiegłego wieku, wciąż uważanego za jeden z najpiękniejszych samochodów wszechczasów. Wyprodukowane w zaledwie 33 ekskluzywnych egzemplarzach nowe dwumiejscowe coupé łączy w sobie tradycję i przyszłość marki. Model został wyprodukowany w unikalnym procesie rzemieślniczym, dokładnie w taki sam sposób, jak w renesansowych pracowniach rzemieślniczych oraz w warsztatach renomowanych włoskich konstruktorów z lat 60. XX wieku.

Alfa Romeo 33 Stradale 2024

O sukcesie wspaniałego nowego modelu 33 Stradale decyduje jego niekwestionowane rzeźbiarskie piękno wzbogacone o elementy stylistyczne zaczerpnięte z nowego języka stylu Alfy Romeo. W szczególności nadwozie uosabia „niezbędne piękno” i charakteryzuje się idealną równowagą pomiędzy proporcjami, bryłą i wykończeniem powierzchni. Podobnie, minimalizm designu i materiałów wyróżnia także wnętrze, w którym wszystko opracowano z myślą o kierowcy, aby zmaksymalizować wrażenia z jazdy, zachowując jednocześnie estetyczne i techniczne dziedzictwo modelu 33 Stradale z 1967 roku.

Źródło: Alfa Romeo