Alfa siedząca na ogonie Ferrari

Alfa siedząca na ogonie Ferrari21.05.2007
Widoczna na zdjęciu obok Alfa GT może nie wygląda bardzo bojowo, jednak z 405 narowistymi konikami pod maską jest w stanie zagrozić najszybszym samochodom na autostradzie ...

Widoczna na zdjęciu obok Alfa GT może nie wygląda bardzo bojowo, jednak z 405 narowistymi konikami pod maską jest w stanie zagrozić najszybszym samochodom na autostradzie.

Samochód jest dziełem firmy Autodelta, która znana jest z ekstremalnych przeróbek silnika V6 Alfa Romeo o pojemności 3.2 litra. W nowym modelu Autodelta dodała jeszcze sprężarkę, czego rezultatem jest 405KM uzyskiwane z silnika o pojemności 3.7 litra. Alfa GT wyposażona w zmodyfikowany silnik przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4.9 sekundy. Doskonałe osiągi mają jednak swoją cenę – za modyfikacje silnika trzeba dopłacić 13 500 funtów.

Niestety, Alfa GT jest samochodem z napędem na przednią oś, co nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku tak dużej mocy. Dlatego za dodatkową opłatą firma wprowadza zmiany w zawieszeniu oraz układzie hamulcowym. Na sam koniec można się jeszcze pokusić o dodanie kilku dyskretnych spoilerów w cenie 1880 funtów.

Autodelta planuje sprzedaż około 10 modeli GT 3.7 Super rocznie.

Źródło: Auto Express, Informacja Moto Target