Piękna bestia gotowa do sprzedaży

Piękna bestia gotowa do sprzedaży25.05.2007
Inżynierowie z Alfa Romeo wciąż jeszcze wprowadzają ostateczne poprawki do modelu 8C Competizione i przeprowadzają ostateczne testy, aby wersja wprowadzona do sprzedaży była całkowicie niezawodna ...

Inżynierowie z Alfa Romeo wciąż jeszcze wprowadzają ostateczne poprawki do modelu 8C Competizione i przeprowadzają ostateczne testy, aby wersja wprowadzona do sprzedaży była całkowicie niezawodna. Nie ma jednak na co czekać, gdyż wszystkie 500 sztuk zostało już sprzedanych.

Szczęśliwi nabywcy odnajdą pod maską 450 konny silnik V8 o pojemności 4.7 litra. Jego dźwięk będzie wzmocniony przez specjalny układ wydechowy, dzięki czemu samochód będzie słyszalny zanim się pojawi.

Duży moment obrotowy (470Nm) w połączeniu z niską masą pojazdu zapewni mu osiągi godne samochodu supersportowego. Również w pełni automatyczna skrzynia biegów z łopatkami do zmiany przełożeń przy kierownicy daje poczucie jazdy wyjątkowym pojazdem. Sama przekładnia automatyczna to bardzo nowoczesne urządzenie. W trybie manualnym pozwala na błyskawiczną zmianę biegów za pomocą łopatek, a w trybie automatycznym całkowicie przejmuje kontrolę nad doborem przełożeń, co zapewnia komfortowe warunki do jazdy na dłuższych trasach. Funkcja "ICE" zadba o odpowiednią przyczepność na śliskiej nawierzchni.

We wnętrzu zastosowano tradycyjne dla Alfy detale, jak głęboko osadzone wskaźniki na desce rozdzielczej, czy trójramienną kierownicę. 8C będzie dodatkowo wyposażone w system kontroli stabilności jazdy, a w zawieszeniu znajdą się podwójne wahacze poprzeczne, zapewniające odpowiednie właściwości jezdne.

Zdjęcia szpiegowskie wersji gotowej do sprzedaży

Źródło: Auto Express, Informacja Moto Target