Alfa 159 GTA już wkrótce!

Alfa 159 GTA już wkrótce!29.06.2007
Wszystko wskazuje na to, że Alfa jednak zaprezentuje sportowy wariant modelu 159, oznaczony tradycyjnie jako GTA. Pod maską znajdzie się silnik 3,2 V6, znany z najmocniejszej wersji Alfy 159 sprzedawanej obecnie, jednak o podniesionej mocy ...

O ile? Tego niestety nie wiadomo. Natomiast zdjęcia szpiegowskie wykonane kilka dni temu na torze testowym Alfy wskazują, że najmocniejszy wariant 159 otrzyma wiele zewnętrznych atrybutów mocy. Powiększy się rozmiar grilla i wlotu powietrza na zderzaku pokrytego cienką siatką aluminiową. Na błotnikach przednich i na masce pojawią się dodatkowe wloty powietrza, chłodzące hamulce i komorę silnika. Tylny zderzak będzie mieć nowy kształt i cztery końcówki wydechu. To wszystko każe przypuszczać, że zamiast seryjnych 260 koni mechanicznych, w Alfie GTA będzie ich o kilkadziesiąt więcej.

Aby zatrzeć niemiłe wrażenie po słabo prowadzącej się, przednionapędowej Alfie 156 GTA, której przednia oś nie dawała sobie rady z mocą 250 KM, nowy model otrzyma napęd na cztery koła, oznaczony jako Q4. Debiut auta najprawdopodobniej nastąpi na początku przyszłego roku.

Tutaj znajdą Państwo zdjęcia szpiegowskie Alfy 159 GTA.

Źródło: WCF, informacja Moto Target