Alfa Romeo na IAA 2007

Alfa Romeo na IAA 200705.09.2007
Kontrastująca ze sobą biel i czerń oraz czysty włoski minimalizm wystroju stoiska. A oto co jeszcze przygotowała Alfa Romeo na salon samochodowy IAA we Frankfurcie. Przede wszystkim zobaczymy zapowiadany od dawna ...

...nowy program indywidualizacji samochodu pod hasłem "Unique Alfa". Każdy nabywca modeli 159, Brera i Spider będzie miał do wyboru setki dodatkowych gadżetów, kolorów skór, dziesiątki wzorów aluminiowych obręczy. Wszystko w imię włoskiego piękna i nadania swojej Alfie odmiennego charakteru.

Alfa Romeo na IAA 2007 1 Pierwszym modelem, któremu dedykowano program "Unique Alfa" jest Alfa 8C Competizione. W zasadzie była, bo planowane 500 sztuk tej Alfy za ponad 160 tysięcy euro dawno znalazło już swoich właścicieli. Teraz indywidualizacji można poddać inne modele marki. Program składa się z trzech "wariacji" tematycznych: Vintage, Collezione i TI.

Pierwszy reprezentuje dawnego ducha Alfy, czyli elegancję i luksus, oraz najlepszej jakości materiały, najlepsze lakiery i ręcznie szytą tapicerkę skórzaną. Katalog Collezione zawiera produkty dla ceniących nowoczesną modę i elegancję, nie stroniących od takich materiałów wykończeniowych, jak metal czy aluminium. Z kolei seria TI to odpowiednik M pakietu w BMW, czy S-Line w Audi, czyli szereg sportowych dodatków, dzięki którym np. Alfa 159 Sportwagon wygląda jeszcze piękniej i bardziej sportowo.

Alfa Romeo na IAA 2007 2 Na stoisku Alfy zostanie zaprezentowana już kolejna seria specjalna Alfy 147. Tym razem będzie to C'N'C Costume National. To wynik współpracy pomiędzy włoską marką i stylistą Ennio Capasa. Oprócz tego, Alfa pokaże model GT 1,9 JTDM z systemem Q2. Model 159 Sportwagon otrzyma nową 6-biegową przekładnię automatyczną "Q-Tronic" sprężoną z 200-konnym silnikiem 2,4 JTDM, a w przypadku wersji sedan z tym samym silnikiem o mocy podniesionej o 10 KM i systemem napędu na cztery koła Q4. Na wyposażeniu znajdzie się również nawigacja satelitarna Blue&Me i kilka dodatków ze sportowej kolekcji TI.

Kolejne nowości, to piękna Brera 2,4 JTDM o mocy 210 KM i Alfa Spider 3,2 V6 JTS Q4 o mocy 260 KM. Naturalnie nie zabraknie zapierającej dech w piersiach Alfy 8C Competizione, która podobnie jak na wystawie w Genewie i Paryżu zostanie umieszczona na specjalnej platformie. {AKAPIT] Jak widać u Alfy na IAA prawdziwych nowości jak na lekarstwo, ale można być pewnym, że to właśnie u Alfy nie zabraknie tłumu reporterów, fotografujących nie tylko samochody..

Źródło: Alfa Romeo, informacja Moto Target