Kolejna limitowana edycja Alfy 147

Kolejna limitowana edycja Alfy 14718.10.2007
Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do Alfy 147 i jej pojawiających się średnio co miesiąc wersji specjalnych. Oto kolejna, tym razem stworzona we współpracy z włoskim producentem motocykli, firmą Ducati.

Będzie to specjalna, limitowana edycja oznaczona jako Alfa 147 Ducati Corse. Oprócz agresywnego pakietu optycznego nadwozia, zawierającego szereg spoilerów i nakładek, 18-calowe aluminiowe obręcze kół, oraz system napędu "Q2", limitowaną Alfę wyróżniać będzie silnik.

Napędzać ją ma 1,9-litrowy turbodiesel wzmocniony z seryjnych 150, do 170 KM. Z owych ekstra 20 koni skorzystać będzie można uaktywniając przycisk "power-boost", znajdujący się na konsoli środkowej. Auto ma wejść do sprzedaży pod koniec roku. Nie wiadomo, czy będzie oferowane także w Polsce. Jeśli utrzyma się trend Alfy w prezentowaniu kolejnych odmian specjalnych nieco podstarzałego, choć wciąż pięknego modelu 147, to auto zajmie poczesne miejsce w historii segmentu "premium", jako oferowane w największej ilości odmian. To też coś.

Źródło: Infomotori, informacja Moto Target