Alfa 8C Spider zadebiutuje w Genewie

Alfa 8C Spider zadebiutuje w Genewie21.02.2008
Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Genewie koncern Alfa Romeo zaprezentuje model 8C Spider. Pod przepiękną linią nadwozia Alfy umieszczono równie piękny i piekielnie mocny silnik. Jednostka V8 o pojemności 4,7-litra ...

Alfa 8C Spider zadebiutuje w Genewie 1...produkuje 450KM, a cała moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem zaawansowanej, 6-stopniowej przekładni z łopatkami do zmiany biegów w stylu F1.

We wnętrzu wykonanym z włókna węglowego umieszczono przycisk, który w kilka sekund przekształca coupe w stylowy kabriolet GT. Sam dach wykonano z dwóch rodzajów tkaniny, dzięki czemu jest całkowicie wodoodporny i zapewnia doskonały komfort akustyczny, nawet przy wysokich prędkościach. Nabywcy modelu 8C Spider mogą również wybrać dowolny kolor dachu, aby pasował do reszty nadwozia.

Podobnie jak w przypadku Coupe, ilość produkcyjnych egzemplarzy wersji 8C Spider zostanie ograniczona do 500 sztuk, które z pewnością zostaną sprzedane w pierwszych tygodniach od wejścia modelu na rynek.

Źródło: Alfa Romeo, fot. Alfa Romeo, informacja Moto Target