Piękna Alfa 8C Spider - nowe zdjęcia

Piękna Alfa 8C Spider - nowe zdjęcia11.04.2008
Koncern Alfa Romeo opublikował nowe zdjęcia modelu 8C Spider, który zadebiutował podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pod przepiękną linią nadwozia Alfy umieszczono równie piękny i piekielnie mocny silnik.

Piękna Alfa 8C Spider - nowe zdjęcia 1Jednostka V8 o pojemności 4,7-litra produkuje 450KM, a cała moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem zaawansowanej, 6-stopniowej przekładni z łopatkami do zmiany biegów w stylu F1.

We wnętrzu wykonanym z włókna węglowego umieszczono przycisk, który w kilka sekund przekształca coupe w stylowy kabriolet GT.

Sam dach wykonano z dwóch rodzajów tkaniny, dzięki czemu jest całkowicie wodoodporny i zapewnia doskonały komfort akustyczny, nawet przy wysokich prędkościach.

Piękna Alfa 8C Spider - nowe zdjęcia 2Nabywcy modelu 8C Spider mogą również wybrać dowolny kolor dachu, aby pasował do reszty nadwozia.

Podobnie jak w przypadku Coupe, ilość produkcyjnych egzemplarzy wersji 8C Spider zostanie ograniczona do 500 sztuk, które z pewnością zostaną sprzedane w pierwszych tygodniach od wejścia modelu na rynek.

Źródło: Alfa Romeo, fot. Alfa Romeo, informacja Moto Target