Alfa Romeo GT z koniczynką w Wielkiej Brytanii

Alfa Romeo GT z koniczynką w Wielkiej Brytanii26.06.2008
Alfa Romeo ze słynną plakietką Quadrifoglio powróciła do Wielkiej Brytanii, tym razem dzięki wersji specjalnej modelu Alfa GT, która wejdzie do sprzedaży na tamtejszym rynku 1 lipca. Quadrifoglio, czyli koniczynka to symbol kojarzony ...

... z prestiżowym dziedzictwem Alfy Romeo związanym z wyścigami samochodowym. Quadrifoglio oznacza ulepszoną sportową charakterystykę oraz wyraziste dodatki stylistyczne.

Alfę GT Quadrifoglio w topowej wersji napędza silnik 16 V 1.9JTDM o mocy 170 KM z dyferencjałem z ograniczonym poślizgiem. Dzięki tej jednostce napędowej Alfa GT Q2 Quadrifoglio przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,2 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 215 km/h.

Alfa Romeo GT z koniczynką w Wielkiej Brytanii 1 Z silnikiem 1.9 JTDm o mocy 150 KM "koniczynowa" Alfa rozpędza się do 100 km/h w 9,6 sekundy, a maksymalnie osiąga 209 km/h.

Z 2-litrowym silnikiem JTS 100 km/h kierowca osiągnie po 8,7 sekundach, a prędkość maksymalna to 215 km/h, a z silnikiem benzynowym 1.8 przyspieszenie do 100 km/h zabiera 10,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 200 km/h.

Auto wyposażono także w specjalny przycisk trybu sportowego sterujący przepustnicą i pozwalający na przyspieszanie w trybie normalnym lub sportowym.

Wszystkie Alfy GT Quadrifoglio wyposażono w ekskluzywne, 18-calowe felgi z lekkich stopów z podwójnymi "szprychami", żółte zaciski hamulcowe, satynowaną kratkę chłodnicy i lusterka boczne. Trzy wersje posiadają subtelną plakietkę przedstawiającą liść koniczyny, umieszczoną na masce silnika, a wersja topowa z silnikiem o mocy 170 KM ma logo z koniczyną wpisane w biały trójkąt i umieszczone nad przednim nadkolem. Klienci będą mogli wybrać jeden z trzech kolorów nadwozia: czarny, czerwony lub niebieski.

Wewnątrz zadbano o obszerniejszy pakiet wyposażenia, obejmujący m.in. skórzane fotele sportowe, aluminiowe, sportowe pedały, sportowe wskaźniki o czerwonych tarczach i radio z odtwarzaczem CD i mp3 marki Bose.

Jak wszystkie Alfy GT, Quadrifolgio wyposażono w system ABS, EBD, VDC (system elektronicznego regulowania dynamiki i toru jazdy) z asystentem hamowania, dwustrefową klimatyzację oraz czujnik parkowania.

Źródło: Newspress