Limitowana edycja: Alfa 147 Ducati Corse

Limitowana edycja: Alfa 147 Ducati Corse11.07.2008
Aby uczcić zdobycie w 2007 roku mistrzostwa świata w MotoGP przez australijskiego motocyklistę Casey’a Stonera, Ducati sprzymierzyło się z włoskim producentem Alfą Romeo, a owocem tej współpracy jest Alfa 147 Ducati Corse.

Biorąc pod uwagę doświadczenie obu producentów w sportach wyścigowych klienci mogą oczekiwać czegoś specjalnego.

Limitowana edycja: Alfa 147 Ducati Corse 1 Alfę 147 Ducati Corse napędza turbodiesel JTDm produkcji Alfy Romeo, o mocy 170 KM. Dzięki niemu pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund i osiąga prędkość maksymalną 216 km/h. O perfekcyjne trzymanie się drogi dba zaś samoblokujący mechanizm różnicowy: system Q2. Za pomocą specjalnego przycisku można sprawić, że auto będzie reagowało na dodanie gazu przyspieszeniem o bardziej sportowej charakterystyce.

Alfa 147 Ducati Cosre jest dostępna w dwóch wersjach, pięciodrzwiowej z 1,9-litrowym silnikiem 16V JTDm o mocy 170 KM, która w przeliczeniu na polską walutę kosztuje ok. 73 780 zł i wariant trzydrzwiowy w cenie o równowartości ok. 71 730 zł.

Specjalnie dla tego modelu przygotowano 18-calowe felgi z lekkich stopów i opony 225/40 R18. Auto wyróżnia się także czerwonymi zaciskami hamulców, ustawianymi elektrycznie i podgrzewanymi lusterkami bocznymi w satynowanych obudowach, tylnYm spojlerem i plakietkami Ducati.

Limitowana edycja: Alfa 147 Ducati Corse 2 Klienci będą mogli wybrać jeden z trzech kolorów nadwozia: czarny, biały lub czerwony.

Wewnątrz znajdziemy sportowe pedały wykonane z aluminium, sportowe wskaźniki Ducati Corse z czerwonymi tarczami, sportowe fotele obite czarną skórą i obszyte czerwonymi nićmi, dwustrefową, automatyczną klimatyzację, elektroniczny system utrzymywania przez samochód stałej prędkości podróżnej oraz system audio z radioodtwarzaczem, odtwarzaczem CD i MP3. Do standardowego wyposażenia Alfy 147 Ducati należą także ABS z EBD i VDC z asystentem hamowania.

Źródło: Newspress, foto. Alfa Romeo