Alfa MiTo już w Polsce

Alfa MiTo już w Polsce09.09.2008
Po światowej premierze Alfy MiTo, która miała miejsce w czerwcu, przyszła kolej na Polskę. Ten "najbardziej kompaktowy w historii motoryzacji samochód sportowy" od września dostępny jest już w naszym kraju.

Alfa MiTo to bezpieczne i niepowtarzalne auto, charakteryzujące się doskonałą dynamiką, niskim zużyciem paliwa, niską emisją spalin oraz kompaktowymi wymiarami. MiTo ma długość 4,06 m, wysokość 1,44 m, szerokość 1,72 m.

Alfa MiTo już w Polsce 1 Podobnie jak model Alfa 8C Competizione – stylistyczna i technologiczna ikona Alfy Romeo – MiTo posiada wyjątkowy kształt szyb bocznych bez słupka w drzwiach przednich - co jest charakterystyczne dla samochodów sportowych. Profil maski silnika i wyróżniający przedni zderzak, kształt reflektorów przednich i tylnych wykorzystujących technologię LED, potęgują agresywny wygląd samochodu.

Wnętrze to kwintesencja stylu "Made in Italy", komfortowe i zarazem sportowe, wykonane z wysmakowaną dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości.

MiTo zaskakuje także awangardową technologią. Wystarczy wymienić: system Alfa D.N.A., elektroniczny układ Q2, DST oraz mocne silniki Turbo (zarówno benzynowe jak i diesel), o mocy od 78 KM do 155 KM. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom MiTo fascynuje nawet najbardziej wymagających klientów pasjonującym stylem prowadzenia.

Alfa MiTo już w Polsce 2 Alfa MiTo to także auto bezpieczne. Aktywne zawieszenie w wyposażeniu seryjnym, we wszystkich wersjach redukuje znacznie kołysanie, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa aktywnego, pasywnego i prewencyjnego.

W wyposażeniu seryjnym znajduje się także system stabilizacji toru jazdy VDC, a konstrukcja samochodu została zaprojektowano tak, aby uzyskać najwyższą punktację w przyszłych badaniach Euroncap.

Źródło: Alfa Romeo