Pierwsza Alfa 8C Competizione już w USA

Pierwsza Alfa 8C Competizione już w USA06.12.2008
Do Connecticut (USA) dotarł właśnie pierwszy egzemplarz Alfy 8C Competizione przeznaczony na rynek amerykański. Ceremonia przekazania samochodu miała miejsce w "Miller Motorcars", gdzie ten oszałamiający pojazd odebrał jego nowy właściciel ...

...- James Glickenhaus, który jest jednym z największych kolekcjonerów samochodów w świecie.

Pierwsza Alfa 8C Competizione już w USA 1 Glickenhaus wyznał, że jest szczególnie dumny z faktu, że to właśnie on jako pierwszy amerykański klient otrzymał Alfę Romeo. Natychmiast po oficjalnym przekazaniu kluczyków, kolekcjoner pojechał na jazdę testową, aby w pełni docenić główne zalety techniczne i dynamiczne swojej Alfy 8C Competizione.

Super-samochód, wyprodukowany w ilości zaledwie pięciuset egzemplarzy, został zaprojektowany w Centro Stile Alfa Romeo. Charakteryzują go wymodelowane powierzchnie, które idealnie „ubierają” doskonałą motoryzacyjnie i mechanicznie Alfę Romeo: opływowa linia wyraża piękno prawdziwego „dzieła sztuki” w ruchu, odwołuje się do wspaniałej przeszłości, ale też dzięki technologii i walorom emocjonalnym wybiega daleko w przyszłość.

Pierwsza Alfa 8C Competizione już w USA 2 Alfa 8C Competizione jest wyposażona w potężny, 8-cylindrowy silnik o pojemności 4.7 litra, który pozwala rozwinąć moc 450 KM, z 6-biegową, automatyczną skrzynią i natychmiast przyciąga wzrok z uwagi na niepowtarzalną włoską elegancję, absolutnie wyjątkowy styl, obiecujący sportową jazdę w duchu tradycji Alfa Romeo.

Pozostałe 84 egzemplarze modelu Alfa 8C Competizione przeznaczone dla klientów rynku amerykańskiego dotrą do Stanów zjednoczonych jeszcze przed końcem roku.

Źródło: Alfa Romeo