Nowe silniki i nowy cennik Alfa Romeo

Nowe silniki i nowy cennik Alfa Romeo17.07.2009
Nowe silniki i nowy cennik Alfa Romeo W dniu wczorajszym Fiat Auto Poland opublikował nowy cennik samochodów Alfa Romeo. Wbrew obecnym tendencjom rynkowym, Alfa Romeo zdecydowała o obniżce cen na wybrane modele marki.

Nowe ceny to nie jedyne nowości związane z publikacją cennika Alfa Romeo. Pojawiły się w nim modele Alfy z dwoma nowymi silnikami: - benzynowy 1750 TBi - 200 KM - diesel 2.0 JTDM- 170 KM.

Pod atrakcyjnymi liniami nadwozia, samochody Alfa Romeo ukrywają całą gamę doskonałych, technologicznie zaawansowanych silników. Stanowią one najlepsze potwierdzenie "sportowego serca", które od zawsze wyróżniało markę Alfa Romeo. Dziś kolej na dwa nowe silniki, które wypełniają uznawaną na całym świecie samochodową tradycję marki.

Pierwszy z nich to benzynowy silnik turbo o mocy 200 KM i pojemności 1750 cm3 (Euro 5). Łączy on w sobie najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie silników o zapłonie iskrowym, w tym bezpośredni wtrysk paliwa, podwójny ciągły wariator faz rozrządu oraz turbosprężanie. W rezultacie otrzymuje się silnik o osiągach porównywalnych do osiągów wolnossącego silnika o pojemności 3,0 litrów, jednocześnie utrzymując zużycie paliwa na umiarkowanym poziomie. Nowy silnik TBi z pojemności 1750 cm3 uzyskuje moc 200 KM (moc maksymalna dostępna w zakresie od 4750 do 5500 obr./min.), i maksymalny moment obrotowy wynoszący 320 Nm przy 1400 obr./min. Emisje generowane przez nowy silnik mieszczą się w granicach określonych przez normę Euro 5, przy czym zastosowano relatywnie mały katalizator, co korzystnie wpływa na osiągi.

Druga nowość w gamie jednostek Alfa Romeo to silnik diesla JTDM o mocy 170 KM i pojemności 2,0 litry (Euro 5). Silnik ten oparty na technologii Common Rail Multijet, opracowanej przez Grupę Fiat we współpracy z firmą Bosch, zrewolucjonizowała świat silników diesel pod koniec lat 90-tych XX wieku. Nowy Multijet Alfy Romeo z pojemności skokowej 2,0 litra osiąga moc maksymalną 170KM przy 4000 obr./min., a wartość momentu obrotowego to imponujące 360Nm dostępne już od 1750 obr./min. Silnik spełnia normy emisji spalin Euro 5.

Nowe silniki produkowane są przez FPT - Fiat Powertrain Technologies. Wraz z 6-stopniową manualną skrzynią biegów dostępne są w modelach Alfa Romeo 159, 159 Sportwagon, Brera i Spider.

Źródło: Alfa Romeo