SV 9 Competizione - Alfa Romeo 8C

SV 9 Competizione - Alfa Romeo 8C07.08.2009
Amerykańska firma SV Motor Company zaprezentowała pierwsze zdjęcia swojego najnowszego dzieła - modelu SV 9 Competizione. W dużym uproszczeniu SV 9 Competizione to próba stworzenia amerykańskiej kopii Alfy Romeo 8C Competizione - nie tylko z nazwy.

Oparta na podwoziu Chevroleta Corvette konstrukcja to połączenie amerykańskiej mocy z włoskiem stylem - przynajmniej tak twierdzą twórcy. Nadwozie samochodu to dość specyficzne połączenie różnych kształtów i przetłoczeń mniej lub bardziej nawiązujących do oryginału. Z kolei wnętrze to mieszanka włókna węglowego, skóry i drewna, którą wykończono standardową deskę rozdzielczą Corvetty.

Moc SV 9 Competizione pochodzi ze stuningowanego silnika Corvetty LS3 V8, który osiąga 450 KM mocy i 603 Nm momentu obrotowego. Największy wzrost mocy (14 KM) osiągnięto poprzez modyfikację kolektora dolotowego i zastosowanie dedykowanego układu wydechowego firmy ANSA. Według inżynierów z SV Motor Company, tak przygotowane SV 9 jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w nieco ponad 4 sekundy i zaliczyć sprint na 1/4 mili w czasie 12 sekund.

By zapewnić autu jak najlepsze własności trakcyjne, amerykańska firma wyposażyła swoje dziecko w specjalne stuningowane sportowe zawieszenie, a także wydajny układ hamulcowy i komplet opon Pirelli P-Zero Rosso.

Gotowy do drogi SV 9 Competizione wyceniono na 99 995 USD, a jego produkcję ograniczono do 1000 egzemplarzy.

Źródło: fot. Alfa Romeo, informacja Moto Target