Taka będzie Alfa 169

Taka będzie Alfa 16919.11.2009
Serwis AutoExpress opublikował pierwsze wizualizacje Alfy Romeo 169, która już niedługo pojawi się na rynku jako bezpośredni następca modelu 166. Samochód stylistycznie nawiązuje do czterodrzwiowych coupe typu Mercedes CLS ...

...czy Audi A5 Sportback, choć w linii nadwozia nie zabrakło nawiązań do porywających włoskich konstrukcji, takich jak na przykład Maserari Quattroporte.

Alfa 169 będzie konkurowała głównie z luksusowymi modelami klasy premium, dlatego samochód najprawdopodobniej powstanie na płycie podłogowej Chryslera 300C następnej generacji i otrzyma napęd na tylną oś.

W gamie jednostek napędowych znajdą się najnowsze silniki V6 zasilane zarówno benzyną, jak i olejem napędowym. W planach jest również wersja GTA z 4.7-litrowym V8 o mocy 450 KM, która mogłaby stanąć w szranki z BMW M5 czy Mercedesem E63 AMG.

Produkcyjna wersja Alfy 169 pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w 2011 roku, podczas gdy model koncepcyjny ma szansę zabłysnąć podczas jednego z przyszłorocznych salonów samochodowych.

Tutaj można zobaczyć wizualizację Alfy 169.

Źródło: Auto Express, fot. Alfa Romeo, informacja Moto Target