Alfa Romeo Pandion - prezent od Bertone

Alfa Romeo Pandion - prezent od Bertone19.02.2010
Wysublimowany styl to nieodłączna cecha marki Alfa Romeo. Nic więc dziwnego, że z okazji swoich setnych urodzin, włoski producent pokazuje piękne, futurystyczne stylizacje, których geny mogą zostać przeszczepione do przyszłych modeli.

W związku z okrągłą rocznicą i nadchodzącymi targami w Genewie, Fiat, właściciel marki Alfa Romeo, zaprosiło do współpracy świętą trójcę włoskiego designu: Pinifarina, Giugiaro i Bertone. O ile szkice Pinifariny zostały przyjęte dość chłodno, o tyle wizualizacje z pracowni Bertone robią spore wrażenie.

Pandion, czyli w zależności od przyjętego tłumaczenia gatunek rybołowa, lub jastrząb, to drapieżny sylwetka o proporcjach coupe. Wnętrze może pomieścić 4 osoby, nad którymi rozpościera się wielka szklana kopuła, łącząca funkcję szyby i dachu. Przód nie pozostawia złudzeń – 100% Alfy w Alfie, za to tył zaskakuje organicznymi, niesprecyzowanymi formami, z których wyłaniają się klosze świateł, tylny dyfuzor i 4, potężne końcówki wydechów. Całość waży około 1000kg i została oparta na konstrukcji 8C. Jeśli Pandion to przedtakt dla nowej wersji Alfy 159, to być może fani marki mogą oczekiwać, iż pod maską znajdą silnik z 8C o mocy 450KM, a to oznaczałoby, że Alfa dołączyłaby to firm oferujących mocne limuzyny z silnikami V8. Czas pokaże.

Póki, co pozostaje czekać na targi w Genewie, gdzie wszystkie trzy pojazdy koncepcyjne staną na stoisku Alfy Romeo.

Źródło: worldcarfans.com, informacja: MotoTarget