Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo

Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo16.02.2011
"Alfa Romeo to nie jest zwykła fabryka samochodów. To rodzaj chorobliwego entuzjazmu do środka transportu" - te słowa Orazio Satta Puligi idealnie oddają stosunek każdego prawdziwego Alfisti do swojego samochodu.

Ci pasjonaci, jak co roku tak i w tym szykują się do Ogólnopolskiego Zlotu Alfa Romeo. W zeszłym roku zlot odbywał się w stolicy Dolnego Śląska a mianowicie we Wrocławiu. Ta 3-dniowa impreza zorganizowana była z wielkim rozmachem! W ciągu trzech dni przewinęło się ponad 100 samochodów marki Alfa Romeo z całej Polski.

Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 1Imprezę odwiedziło ponad 150 osób! Organizatorzy zadbali o niezapomniane atrakcje, główną z nich była 8-godzinna zabawa na torze Rakietowa we Wrocławiu. Rywalizacja dostarczyła niesamowitych emocji ale wszędzie tam gdzie jest rywalizacja muszą też być i nagrody. Nie inaczej było i tym razem gdzie łączna pula naród wyniosła 8000zł!

Tegoroczny zlot zapowiada jeszcze bardziej okazale! Tym razem wybór padł na wschodnie krańce Polski - zlot odbędzie się w Biłgoraju w dniach 12-15 sierpnia. Dlaczego akurat Biłgoraj? Na to pytanie odpowiada Piotrix, jeden z organizatorów zlotu: Chcemy pokazać, że Polska B to nie tylko dziurawe drogi, bezrobocie i mrówkowanie przy granicy. Te regiony posiadają tez wiele walorów przyrodniczych, bogaty krajobraz naturalny. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że wschodnia gościnność jest wyjątkowa i niespotykana w żadnym innym zakątku kraju. Ponadto zależy nam na tym bo co roku krzewić kulturę marki Alfa Romeo w innej części kraju. Te wszystkie aspekty sprawił, że w tym roku wybór padł na Biłgoraj.

Zlot zaplanowany został jako impreza 4-dniowa, organizatorzy spodziewają się około 100 samochodów a liczba osób odwiedzających powinna sięgnąć 150 osób! Tak jak w zeszłym roku. tak i w tym główną atrakcją będzie jazda na czas po torze. Każdy będzie mógł przetestować swoją 'Włoszkę' i sprawdzić się w rywalizacji z innymi miłośnikami marki. Ale tor to nie jedyne atrakcje. Podobnie jak w roku ubiegłym przygotowana zostanie profesjonalna hamownia, dostępna będzie darmowa diagnostyka komputerowa.

Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 2 Dzięki firmie 'Art Dom' z Konina zapewniony będzie serwis klimatyzacji samochodowej, będziemy mogli zarówno sprawdzić ciśnienie w układzie jak i nabić klimę. Ponadto zaplanowany jest spływ kajakowy. PZMot Chełm zapowiedział, że zorganizuje rajd turystyczny. A to wszystko w ciągu czterech wyjątkowych dni spędzonych w ośrodku turystycznym Roztoczanka w miejscowości Susiec. Wieczorne biesiadowanie przy grill'u urozmaici nam koncert zespołu muzycznego Rotten Bark - kończy Piotrix.

Gościem specjalnym zlotu będzie TVN Turbo. W trakcie całej imprezy kręcony będzie materiał do programu Automaniak, na torze w Biłgoraju testowana będzie prawdopodobnie najnowsza Alfa Romeo Giulietta! Ponadto pojawi się pokaźna ilość innych wyjątkowych modeli Alfa Romeo, poczynając od ostatniej tylnonapędowej Alfy 75, przez 156 GTA aż po Brerę z najmocniejszym silnikiem 1750 TBi oraz Giuliettę QV!

Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na Forum Alfa Romeo - Alfaholicy. Do zobaczenia w sierpniu!!

Źródło: www.alfaholicy.org