4C - Alfa wraca do USA

4C - Alfa wraca do USA30.12.2011
Alfa Romeo 4C to budzący spore emocje, lekki i szybki samochód sportowy za 45 tys. dolarów. To również istotny element nowej strategii rynkowej Alfy, która powraca do USA. Alfa Romeo 4C to, jak sama nazwa sugeruje, nieco uproszczona wersja 8C.

Produkcja zostanie ograniczona do 18 tys. sztuk w całym okresie produkcji. Dziennikarze Inside Line powołując się na szefostwo Alfy ujawnili, iż samochód będzie kosztował 45 tys. $ i wejdzie w fazę testów drogowych już w połowie przyszłego roku.

Relatywnie niska cena, która ma zadowolić szersze grono klientów, musiała się odbić na konstrukcji. Wersja koncepcyjna posiada nadwozie z włókna węglowego, tymczasem karoseria modelu produkcyjnego zostanie wymodelowana w włóknie szklanym. Produkcją zajmie się włoska firma Pierallini. Do napędu 4C posłuży silnik 1,8 z bezpośrednim wtryskiem i turbo, który zaoferuje ok. 200 KM mocy. Jednostka będzie umieszczona centralnie, co może zwiastować doskonały rozkład masy i wspaniałe wrażenia z jazdy.

Samochód jest ważnym elementem nowej strategii rynkowej, która zakłada powrót Alfy do USA. Włosi mają zapewne nadzieję, iż tani, zwinny i atrakcyjny samochód wzbudzi pozytywne emocje i zwróci uwagę mieszkańców USA na inne modele Alfy.

Źródło: Informacja: MotoTarget