Alfa Romeo Giulia z napędem na tylną oś?

Alfa Romeo Giulia z napędem na tylną oś?31.05.2012
Jak donosi serwis autoedizione.com następca, a właściwie następczyni modelu Alfa Romeo 159 będzie wyposażona w napęd na tylną oś. Portal twierdzi także, że jednostka napędowa nowej Alfy nie będzie dziełem Chryslera, jak wcześniej zakładano.

Nowy model ma korzystać z turbodoładowanego, 6-cylindrowego silnika TBI. Podobno Alfa Romeo Giulia ma zadebiutować na początku 2014 roku i będzie nieco większa niż model 159. Jej długość ma się mieścić w przedziale między 4,7 a 5 metrów. Podobno prace nad Giulią są już bardzo zaawansowane i nie będzie problemu, żeby zdążyć z premierą do 2014 roku.

Oprócz tego serwis autoedizione.com poinformował, że Alfa Romeo ma również zamiar wypełnić lukę w ofercie między Giulią i Giuliettą za pomocą pojazdu bazującego na kompaktowej platformie CUSW, z której korzysta Dodge Dart. {akapit} Kolejną nowością jest wiadomość, iż po Giulii Alfa Romeo planuje debiut nowego okrętu flagowego marki bazującego na platformie LY Chryslera – dłuższej wersji platformy LX używanej w aktualnej wersji Chryslera 300. Wkrótce na rynku mają się pojawić także Giulietta jako sedan i kombi.

Źródło: autoevolution.com, Alfa Romeo