Alfa Romeo 4C – nowe szczegóły

Alfa Romeo 4C – nowe szczegóły07.02.2013
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w końcu zobaczymy długo oczekiwaną Alfę Romeo 4C w odsłonie produkcyjnej. Ostatnio do sieci przedostały się informacje sugerujące, że Alfa 4C ...

...będzie oddawać do dyspozycji kierowcy 237 koni mechanicznych i że wkrótce dołączy do niej wariant roadster (Spider).

Wersja produkcyjna Alfy Romeo 4C ma ten sam silnik, o jakim mówiono już w 2011 roku. To 1,8-litrowa, 4-cylindrowa jednostka napędowa turbo. Jednak zamiast 200 KM, jak informowano początkowo, ma generować około 240 KM. To z kolei powinno się przełożyć na możliwość rozpędzenia coupe z miejsca do 100 km/h w około 5 sekund i rozwinięcia prędkości maksymalnej 250 km/h. To całkiem przyzwoicie, biorąc pod uwagę liczbę koni mechanicznych. Alfa Romeo 4C będzie tak szybka dzięki bardzo lekkiemu nadwoziu. Konstrukcja sportowego coupe wykonana jest z aluminium i włókna węglowego. Masa samochodu to nie więcej niż 850 kg.

Jak już wspomnieliśmy – Alfa Romeo 4C coupe wkrótce doczeka się także wariantu ze składanym dachem, który może okazać się atrakcyjniejszą wersją modelu.

Wieści na temat Alfy Romeo 4C są bardzo pokrzepiające, jest jednak jeden wyjątek. Otóż produkcja nowej Alfy ma zostać ograniczona do 2000 egzemplarzy, z czego połowa to coupe, a połowa roadstery. Takie posunięcie z pewnością wpłynie na wysokość ceny Alfy 4C. No cóż, włoski producent poświęcił tyle czasu i środków finansowych na stworzenie 4C, że teraz musi to sobie jakoś odbić.

Źródło: motorward.com, Alfa Romeo, opracowanie: BM