Aston Martin V8 Vantage na oponach Pirelli

Aston Martin V8 Vantage na oponach Pirelli16.12.2006
Brytyjski producent Aston Martin zaakceptował opony Pirelli P Zero Corsa System jako sportową opcję dla modelu 2007 MY V8 Vantage. V8 Vantage to ręcznie składany samochód sportowy o elektryzujących wprost osiągach i niezwykłej zwrotności ...

V8 Vantage to ręcznie składany samochód sportowy o elektryzujących wprost osiągach i niezwykłej zwrotności. Przystępna, jak na samochód z rodziny Aston Martin, cena oraz połączenie tradycyjnego stylu marki z codzienną użytecznością auta sprawiają, że jest to jeden z najbardziej pożądanych samochodów sportowych na świecie.

Aston Martin V8 Vantage na oponach Pirelli 1 P Zero Corsa System dedykowana dla modelu V8 Vantage składa się ze współpracujących ze sobą dwóch rodzajów opon z różnymi wzorami bieżnika - Direzionale - na przedniej i Asimmetrico - na tylnej osi. Dzięki temu system idealnie sprawdza się zarówno na jezdni, jak i na torze wyścigowym. Zaawansowana technologia nie tylko poprawia osiągi, ale również walory estetyczne auta.

Zalety techniczne systemu (doskonała przyczepność podczas skrętu, przyspieszenia i hamowania) są znakomicie widoczne przy maksymalnych prędkościach zarówno na jezdni jak i torze, jednak współdziałanie obu rodzajów opon, osiągnięte dzięki różnym wzorom bieżnika, jest szczególnie zauważalne podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Dzięki poprzecznym rowkom, które niezwykle efektywnie odprowadzają wodę, opony Direzionale "przygotowują" nawierzchnię oponom Asimmetrico, umożliwiając im maksymalną przyczepność, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo jazdy.

Owocem współpracy pomiędzy firmami Aston Martin i Pirelli jest model 2007MY V8 Vantage dostępny teraz z opcją opon sportowych: 245/40 ZR19 na przedniej i 285/35 ZR19 na tylnej osi.

Aston Martin V8 Vantage wyposażony jest w potężny silnik o pojemności 4,3 l i mocy 283 kW (380 KM), pozwalający rozwijać prędkość do 280 km/h (175 mph). Umieszczony centralnie ośmiocylindrowy silnik, został zaprojektowany tak, by zapewnić nie tylko doskonałe osiągi, ale także wysoką kulturę pracy.